Przedszkole Przyjazne Rodzinie

Zapisz dziecko do Ziarenka

 • Sportowe zabawy w klubokawiarni Agrafka

  W listopadzie Fasolki odwiedziły klubokawiarnię Agrafka, którą prowadzi jedna z fasolkowych mam. Najpierw dzieci miały zorganizowane zajęcia sportowe, podczas których oprócz wspaniałej zabawy, ćwiczyły swoja sprawność fizyczną, spostrzegawczość i koncentrację.

  Sportowe zabawy w klubokawiarni Agrafka
 • Fiołki rozmawiały o wakacyjnych podróżach

  Fiołki rozmawiały o wakacyjnych podróżach  Skakaliśmy na kamienistej plaży, zbieraliśmy muszle, szukaliśmy skarbów na dnie oceanu oraz sprawdzaliśmy jak mocna jest sieć rybacka...

  Fiołki rozmawiały o wakacyjnych podróżach
 • Pierwszy tydzień w Fasolkach

  Jak Fasolki spędziły pierwszy tydzień nowego roku?

  Pierwszy tydzień w Fasolkach
 • Zjawisko sublimacji - warsztaty chemiczne w Koniczynkach

  Fascynatów chemii mamy w Ziarenku wielu. Wizyta Pani Eli na początku listopada spotkała się więc zgodnie z przewidywaniami, z wielkim entuzjazmem w Koniczynkach.

  Zjawisko sublimacji - warsztaty chemiczne w Koniczynkach
 • Suchy lód - warsztaty chemiczne w Fiołkach

  Na początku listopada nasze przedszkole odwiedziła znana już dzieciom dobrze Pani Ela, tym razem przynosząc ze sobą wielką skrzynię z tajemniczą zawartością.

  Suchy lód - warsztaty chemiczne w Fiołkach
 • Fasolki i Wisienki pieką bułeczki

  W słoneczną środę października dwie grupy naszych przedszkolaków uczyły się wypiekać drożdżowe bułeczki. Najpierw poznały wszystkie składniki ciasta, a następnie pod kierunkiem pań prowadzących warsztaty przygotowały zaczyn.

  Fasolki i Wisienki pieką bułeczki
 • Pasowanie na przedszkolaka w Groszkach

  Wraz z początkiem roku szkolnego witamy nowe dzieci w naszym przedszkolu, a w październiku odbywa się wielka uroczystość - przyjęcie dzieci w poczet braci przedszkolnej.

  Pasowanie na przedszkolaka w Groszkach
 • Fiołki wypiekają bułeczki w piekarni

  Fiołki postanowiły spróbować swoich sił w zawodzie piekarza i w tym celu udały się do podlubelskiej piekarni, którą prowadzą Państwo Zubrzyccy.

  Fiołki wypiekają bułeczki w piekarni
 • Wsi spokojna, wsi wesoła - Fasolki i Wisienki w sielskich klimatach

  Korzystając z pięknej pogody, 19 września Fiołki i Fasolki odwiedziły panią Bogumiłę w gospodarstwie agroturystycznym w Krzczonowie. Dla niektórych dzieci było to pierwsze tak bliskie spotkanie z naturą. Dzieci odwiedziły oborę, a w niej mogły dotknąć i nakarmić krowy i kozy.

  Wsi spokojna, wsi wesoła - Fasolki i Wisienki w sielskich klimatach
 • Gry i zabawy podwórkowe - siódmy turnus wakacyjny

  Przedostatni turnus wakacyjny upłynął nam na zabawach podwórkowych. Zabawy z dawnych lat. Zabawy podwórkowe z naszego dzieciństwa.

  Gry i zabawy podwórkowe - siódmy turnus wakacyjny
 • Stylowe dzieciaki - szósty turnus wakacyjny

  W naszym przedszkolu nie można się nudzić! Wakacje to czas radosnych zabaw i wielu atrakcji. Piękna pogoda sprzyja wakacyjnemu odpoczynkowi. Przedszkolaki aktywnie uczestniczą w tematycznych turnusach wakacyjnych.

  Stylowe dzieciaki - szósty turnus wakacyjny
 • Tęczowe dni - piąty turnus wakacyjny

  Piąty tydzień wakacji upłynął naszym Przedszkolakom „tęczowo”. Dzieci wysłuchały opowiadania o tęczy, poznały jej siedem barw, w czym pomógł wierszyk: „Czemu Patrzysz Żabko Zielona Na Głodnego Filomena” – pierwsze litery wyrazów wiersza stanowią pierwsze litery kolorów tęczy.

  Tęczowe dni - piąty turnus wakacyjny
 • czwarty turnus wakacyjny
 • "W górach" - trzeci turnus wakacyjny w grupie starszej

  Kolejny tydzień wakacji upłynął nam pod hasłem „góry”. Poznaliśmy łańcuchy górskie występujące  w Polsce oraz pokazaliśmy na mapie ich położenie. Omówiliśmy sam proces ich powstawania oraz przybliżony wiek poszczególnych łańcuchów.

  "W górach" - trzeci turnus wakacyjny w grupie starszej
 • "W górach" - trzeci turnus wakacyjny w grupie młodszej

   Podczas III turnusu wakacyjnego omówiliśmy temat pod tytułem „W górach”. Przy użyciu mapy Polski pokazaliśmy gdzie leżą góry oraz jakie góry występują w Polsce, skupiając się głównie na Tatarach.

  "W górach" - trzeci turnus wakacyjny w grupie młodszej
 • "Nad wodą" - drugi turnus wakacyjny

  Podczas naszego II turnusu w Ziarenku pod tytułem – „ Nad wodą” tydzień minął nam pod znakiem bezpieczeństwa nad wodą oraz wszystkim tym, co z nią związane.

  "Nad wodą" - drugi turnus wakacyjny
 • Harcerzem być to gratka nie lada - pierwszy turnus wakacyjny

  Pierwszy turnus wakacyjny upłynął pod znakiem rozmów dotyczących  tego, co kojarzy nam się z wyrazem  „namiot” i jak możemy go wykorzystać na wakacjach. 

  Harcerzem być to gratka nie lada - pierwszy turnus wakacyjny
 • Stokrotki i Fiołki na Starym Mieście

  Pod koniec czerwca przedszkolaki postanowiły poszerzyć swoja wiedzę o rodzinnym mieście i wybrały się na długą wycieczkę szlakiem legend lubelskich.

  Stokrotki i Fiołki na Starym Mieście
 • Wisienki - grupa na medal

  Nasze Wisienki zdobyły II miejsce w plebiscycie Kuriera Lubelskiego "Przedszkole na medal" w kategorii grup przedszkolnych Lublina.

  Wisienki - grupa na medal
 • Na turystycznym szlaku - Fasolki na przeglądzie piosenki

  W czwartek 14 czerwca w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego odbył się IV Międzyprzedszkolny Przegląd Piosenki Turystycznej ,,Na Turystycznym Szlaku…”. 

  Na turystycznym szlaku - Fasolki na przeglądzie piosenki
 • Najweselszy dzień w roku czyli jak Wisienki świętowały Dzień Dziecka

  Najmłodsza grupa ziarenkowiczów swoje święto obchodziła w sali zabaw Fiku - Miku. Niektóre dzieci były na początku onieśmielone, ale z czasem zabawa rozkręciła się na całego. 

  Najweselszy dzień w roku czyli jak Wisienki świętowały Dzień Dziecka
 • Stokrotki i Fiołki poznają historię lubelskiego sportu

  Na początku maja Stokrotki oraz Fiołki postanowiły wzbogacić swoją wiedzę o lubelskich sportowcach. W tym celu udały się do Centrum Historii Sportu w Lublinie. Ciekawie zorganizowane ekspozycje od razu przykuły uwagę dzieci, a informacje i ważne wydarzenia sportowe, o których opowiadał pan przewodnik poszerzyły wiedzę naszych małych kibiców.

  Stokrotki i Fiołki poznają historię lubelskiego sportu
 • O tym jak Stokrotki eksperymentowały

  Nasza najstarsza grupa jest bardzo ciekawa świata, nic więc dziwnego, że na wieść o zbliżających się warsztatach eksperymentów chemicznych dzieci zareagowały z wielkim entuzjazmem. Warsztaty poprowadziła przesympatyczne pani Ela - znana już dzieciom z wcześniejszych wizyt w Ziarenku.

  O tym jak Stokrotki eksperymentowały
 • Wycieczka do Pszczelej Woli

  Czy przedszkolaków można zainteresować pszczelarstwem? Ależ oczywiście. Nasze przedszkolaki, które odwiedziły Pszczelą Wolę były zachwycone zieloną lekcją, podczas której poznały życie pszczół, akcesoria pszczelarza, zwyczaje misiów i sposoby przechytrzenia ich przez ludzi. 

  Wycieczka do Pszczelej Woli
 • Wisienki w czekoladzie

  ”Marzy mi się bom­bo­nierka, istny cud…”: ) Przed­szko­laki w minio­nym tygo­dniu odkry­wały smaki oraz tajem­nice cze­ko­lady.  

  Wisienki w czekoladzie
 • STOKROTKI PRZYGOTOWUJĄ SIĘ DO ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

  Sto­krotki pełną parą roz­po­częły gorący okres wiel­ka­noc­nych przy­go­to­wań, przyj­rzyjmy się ich pracy :)  

  STOKROTKI PRZYGOTOWUJĄ SIĘ DO ŚWIĄT WIELKANOCNYCH
 • Od jajka do kury – zajęcia w Fasolkach

  Kto był pierw­szy? Kura czy jajko? Na te i inne pyta­nia odpo­wia­dały w ubie­głym tygo­dniu Fasolki: )  

  Od jajka do kury – zajęcia w Fasolkach
 • Kolorowe święta - warsztaty wielkanocne w Rumiankach

  Nasze maluchy wspólnie z rodzicami również przygotowały się do Świąt Wielkiej Nocy. Ich zadanie polegało na ozdobieniu styropianowych zajączków, baranków i jajek.

  Kolorowe święta - warsztaty wielkanocne w Rumiankach
 • Przepiękne pisanki - warsztaty wielkanocne w Wisienkach

  Najmłodsza grupa przedszkolaków po raz pierwszy uczestniczyła w wielkanocnych warsztatach. Przed podekscytowanymi dziećmi i ich rodzicami było trudne zadanie - wykonanie pisanki za pomocą wosku pod czujnym okiem pani Bogumiły.

  Przepiękne pisanki - warsztaty wielkanocne w Wisienkach
 • Pisankowe cuda- warsztaty wielkanocne w Stokrotkach

  Pani Bogumiła zawitała również na warsztatach wielkanocnych w Stokrotkach. Tutaj również opowiadała ciekawie na temat lubelskich zwyczajów świątecznych, a zwłaszcza o charakterystycznych dla województwa lubelskiego pisankach krzczonowskich. 

  Pisankowe cuda- warsztaty wielkanocne w Stokrotkach
 • Modernistyczne pisanki - warsztaty wielkanocne w Fiołkach

  Warsztaty w Fasolkach przebiegły jak zwykle w cudownej, rodzinnej atmosferze. Wykonane podczas nich posrebrzane jajka będą piękną ozdobą w koszyczkach i wniosą odrobinę nowoczesności w te tradycyjne polskie święta.

  Modernistyczne pisanki - warsztaty wielkanocne w Fiołkach
 • Pisanki woskiem malowane - warsztaty wielkanocne w Fiołkach

  Fiołki wraz z rodzicami miały bardzo trudne zadanie do wykonania - w czasie warsztatów wielkanocnych za pomocą wosku wykonały piękne pisanki. 

  Pisanki woskiem malowane - warsztaty wielkanocne w Fiołkach
 • Kartki świąteczne - warsztaty wielkanocne w Koniczynkach

  W ubiegłym tygodniu przedszkolaki rozpoczęły przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Tradycją naszego przedszkola stały się warsztaty, w których uczestniczą rodzice.

  Kartki świąteczne - warsztaty wielkanocne w Koniczynkach
 • "Instrumenty świata" - warsztaty edukacyjne w Koniczynkach

  Na początku marca Koniczynki uczestniczyły w bardzo ciekawych warsztatach edukacyjnych. Pani Ania, specjalnie z tej okazji zaproszona do naszego przedszkola zabrała dzieci w podróż po różnych zakątkach świata.

  "Instrumenty świata" - warsztaty edukacyjne w Koniczynkach
 • "Instrumenty świata" - warsztaty edukacyjne w Fiołkach i w Fasolkach

  Fiołki i Fasolki na początku marca udały się w muzyczną podróż dookoła świata. Najpierw pani Ania pokazała dzieciom instrumenty pochodzące z obu kontynentów amerykańskich - przebierając dzieci za Indian i Peruwiańczyków. Następnie przyszła pora na wizytę w Afryce.

  "Instrumenty świata" - warsztaty edukacyjne w Fiołkach i w Fasolkach
 • "Instrumenty świata" - warsztaty edukacyjne w Stokrotkach

  Na początku marca nasze przedszkole odwiedziła sympatyczna pani Ania, aby zabrać dzieci w muzyczną podróż dookoła świata. Najpierw przedszkolaki przeniosły się do Ameryki Północnej i Południowej.

  "Instrumenty świata" - warsztaty edukacyjne w Stokrotkach
 • Stokrotki w pizzerii

  W środę, 14 lutego Stokrotki postanowiły dowiedzieć się, jak zrobić prawdziwą włoską pizzę. W tym celu udały się do Galerii Orkana, do pizzerii Dominium. Tam Stokrotki poznały historię włoskiej pizzy oraz recepturę na oryginalne włoskie ciasto.

  Stokrotki w pizzerii
 • Słodkie witaminy, czyli owoce w diecie przedszkolaka…

  ”Wita­minki, wita­minki dla chło­paka i dziew­czynki…”, ale czy Ty wiesz, gdzie poza owo­cami można zna­leźć wita­miny bardzo ważne dla zrów­no­wa­żo­nego roz­woju Two­jego dziecka?: ) 

  Słodkie witaminy, czyli owoce w diecie przedszkolaka…
 • Fiołki i Fasolki na warsztatach kulinarnych

  Nasze "średniaki" również uczestniczyły w warsztatach kulinarnych zorganizowanych w hotelu Victoria. Najpierw samodzielnie pod okiem szefów kuchni przygotowały babeczki, później oryginalną pizzę na gotowych już plackach.

  Fiołki i Fasolki na warsztatach kulinarnych
 • Zabawa karnawałowa w Ziarenku

  Bal przebierańców w przedszkolu to niezwykłe i ekscytujące wydarzenie dla każdego dziecka. tego dnia spełniają się marzenia o byciu księżniczką, piratem, kotkiem czy superbohaterem. Zaraz po śniadaniu dzieci wskoczyły w przygotowane przez rodziców stroje i w przedszkolu zapanowała bajkowa atmosfera.

  Zabawa karnawałowa w Ziarenku
 • Stokrotki na warsztatach kulinarnych

  Wła­śnie dzi­siaj obcho­dzimy Świa­towy Dzień Pizzy! Sto­krotki już 1 lutego miały okazję spraw­dzić swoje kuli­narne zdol­no­ści, sprawdźmy jak sobie pora­dziły samo­dziel­nie przy­go­to­wu­jąc pizze oraz inne wypieki :).

  Stokrotki na warsztatach kulinarnych
 • Dzień Babci i Dziadka w Wisienkach

  Najmłodsza ziarenkowa grupa Wisienki przygotowała dla swoich Dziadków wspaniałe przedstawienie. Piosenki, tańce i wierszyki wzruszyły całą widownię.

  Dzień Babci i Dziadka w Wisienkach
 • Dzień Babci i Dziadka w Stokrotkach

  Stokrotki również zaprosiły swoje babcie i dziadków do naszego przedszkola. Z okazji ich święta przygotowały przedstawienie pod tytułem "Czerwony Kapturek". Piękne przebrania przygotowane przez rodziców zachwyciły widownię.

  Dzień Babci i Dziadka w Stokrotkach
 • Dzień Babci i Dziadka w Fiołkach

  Fiołki w tym roku zaprezentowały niezwykły spektakl mówiący jak wiele dziadkowie znaczą dla swoich wnuków. Końcowy taniec radości w wykonaniu scenicznej babci i dziadka wzbudził wielki entuzjazm zarówno widowni jak i pozostałych artystów.

  Dzień Babci i Dziadka w Fiołkach
 • Dzień Babci i Dziadka w Fasolkach

  Fasolki już tradycyjnie miały bardzo urozmaicony repertuar. Z okazji Święta Dziadków zaprezentowały, oprócz tradycyjnych wierszy i piosenek, przepiękny taniec oraz krótką i dowcipną inscenizację o znikającym rosole dziadka.

  Dzień Babci i Dziadka w Fasolkach
 • Dzień Babci i Dziadka w Koniczynkach

  Pod koniec stycznia do Ziarenka licznie przybyli nasi najukochańsi dziadkowie. Każda grupa przedszkolaków przedstawiła program artystyczny, w którym pokazała swoje umiejętności muzyczne, ruchowe oraz recytatorskie. 

  Dzień Babci i Dziadka w Koniczynkach
 • Przybieżeli do Betlejem... czyli kolędowanie w Ziarenku

  Wspólne kolędowanie w naszym przedszkolu stało się już tradycją. Zaraz po Nowym Roku ziarenkowe przedszkolaki zaprosiły swoich rodziców na kameralną uroczystość, w czasie której każda z grup zaprezentowała przygotowane wcześniej kolędy i pastorałki.

  Przybieżeli do Betlejem... czyli kolędowanie w Ziarenku
 • Skąd się bierze prąd? – spotkanie z Panem elektrykiem w Stokrotkach

  Często zasta­na­wiamy się, skąd bierze się prąd elek­tryczny w gniazdku elek­trycznym. Prąd wytwa­rzany jest w elek­trowni ciepl­nej, a następ­nie prze­sy­łany jest za pomocą sieci elek­trycz­nej do naszych domów.  

  Skąd się bierze prąd? – spotkanie z Panem elektrykiem w Stokrotkach
 • Ugniatanie, rozciąganie, przesypywanie…, czyli zabawy polisensoryczne w „Wisienkach”

  Ugnia­ta­nie, roz­cią­ga­nie, prze­sy­py­wa­nie, lepie­nie, prze­le­wa­nie to czyn­no­ści, które przed­szko­laki lubią naj­bar­dziej! 

  Ugniatanie, rozciąganie, przesypywanie…, czyli zabawy polisensoryczne w „Wisienkach”
 • Stokrotki – mali mikrobiolodzy

  Skąd się biorą bak­te­rie? Czym są wirusy? Na te i inne pyta­nia sta­rały się odpo­wie­dzieć Sto­krotki 

  Stokrotki – mali mikrobiolodzy
 • Skąd bierzemy węgiel, sól i cukier? – Stokrotki eksperymentują

  ”Sól i cukier: Cukier krysz­tał z cukier­niczki. Zerkał wciąż na sól z sol­niczki – Sól kamienna, jak ja biała. Jest na żonę dosko­nała! Muszę tylko się prze­ko­nać, czy za bardzo nie jest słona? …” 

  Skąd bierzemy węgiel, sól i cukier? – Stokrotki eksperymentują
 • Stokrotki przygotowują się do Świąt Bożego Narodzenia

  Zie­lone gałązki, a na każdej świeczka. W stro­iku z bibu­łek stoi cho­ineczka. Gdy zaświeci gwiazdka między gałąz­kami. Wesołą kolędę dla niej zaśpie­wamy.  

  Stokrotki przygotowują się do Świąt Bożego Narodzenia
 • Pachnące świeczniki - warsztaty świąteczne w Stokrotkach

  Stokrotki, jako najstarsza grupa, stanęła przed nie lada wyzwaniem - dzieci wraz z rodzicami miały do wykonania aż dwie ozdoby świąteczne.

  Pachnące świeczniki - warsztaty świąteczne w Stokrotkach
 • Brokatowe bombki - warsztaty świąteczne w Koniczynkach

  Decoupage to jedna z ulubionych technik zdobienia przedmiotów naszych przedszkolaków. Tym razem oprócz serwetkowych naklejanek dużą atrakcją było obsypywanie bombek brokatem. 

  Brokatowe bombki - warsztaty świąteczne w Koniczynkach
 • Koniczynki w radosnym oczekiwaniu na wigilijny wieczór…

  W Adwen­cie rado­snym okre­sie ocze­ki­wa­nia na naro­dze­nie Pana otwórzmy nasze serca: )  

   

  Koniczynki w radosnym oczekiwaniu na wigilijny wieczór…
 • Iris folding - świąteczne warsztaty w Fiołkach

  Na warsztatach świątecznych w Fiołkach pojawiły się niespodziewanie małe elfy w zielonych czapkach, które z wielkim zapałem pomagały rodzicom zrobić oryginalne kartki świąteczne. 

  Iris folding - świąteczne warsztaty w Fiołkach
 • Serwetkowe bombki - warsztaty świąteczne w Wisienkach

  Wisienki wraz z rodzicami wyczarowały w tym roku śliczne bombki. Z pomocą pani Agnieszki wszyscy poznali technikę decoupage i świetnie sobie poradzili z tym zadaniem. 

  Serwetkowe bombki - warsztaty świąteczne w Wisienkach
 • Tańcowała igła z nitką - warsztaty świąteczne w Fasolkach

  Tym razem warsztaty świąteczne w Ziarenku zainaugurowała grupa Fasolek. Na początku grudnia dzieci wraz z rodzicami usiadły wspólnie przy stolikach, aby wykonać samodzielnie piękne ozdoby bożonarodzeniowe. 

  Tańcowała igła z nitką - warsztaty świąteczne w Fasolkach
 • Kochany Panie Mikołaju...

  No i doczekaliśmy się! Znów przedszkole Ziarenko odwiedził najbardziej wyczekiwany przez wszystkie dzieci gość - Święty Mikołaj.

  Kochany Panie Mikołaju...
 • Wisienkowe spotkanie z książką

  „W ksią­żeczce płynie rzecz­ka…”, czyli o tym jak roz­wi­jać od naj­młod­szych lat zain­te­re­so­wa­nia przy­szłych czy­tel­ni­ków.


   

  Wisienkowe spotkanie z książką
 • "Sterczy w ścianie taki pstryczek, Mały pstryczek-elektryczek", czyli co Fiołki wiedzą o elektryczności

  ”Któż to jest ten mały pstryk? Może świe­tlik? Może ognik? Jak tam dostał się i skąd? To nie ognik. To prze­wod­nik. Taki drut, a w drucie PRĄD. Robisz pstryk i włą­czasz PRĄD! Elek­tryczny bystry PRRRRĄD! I skąd świa­tło? Wła­śnie stąd!” 

  "Sterczy w ścianie taki pstryczek, Mały pstryczek-elektryczek", czyli co Fiołki wiedzą o elektryczności
 • Tańcowała igła z nitką w Fasolkach

  ”Tań­co­wała igła z nitką. Igła pięk­nie, nitka brzyd­ko…”, czyli o tym jak nasze Fasolki poznały kra­wiec­two.  

  Tańcowała igła z nitką w Fasolkach
 • „Jestem sobie mały Miś, śmieszny Miś, znam się z dziećmi nie od dziś…”, czyli dzień zabaw z misiem w Wisienkach

  „Miś plu­szowy – mój przy­ja­ciel. Zawsze blisko przy mnie jest. Czy się śmieję. Czy też płaczę. On przy­tu­lać lubi się!”

  „Jestem sobie mały Miś, śmieszny Miś, znam się z dziećmi nie od dziś…”, czyli dzień zabaw z misiem w Wisienkach
 • Stokrotki - Mali Artyści

  Przed­szko­lak może być zarówno odbiorcą sztuki, jak i jej twórcą, jeśli podej­mie własną aktyw­ność arty­styczną. Peł­nie­nie obu tych funk­cji przy­czy­nia się do wszech­stron­nego roz­woju dziecka. 

  Stokrotki - Mali Artyści
 • Zabawy DARAMI FROEBLOWSKIMI w KONICZYNKACH

  PROGRAM Dar Zabawy to inno­wa­cyjne podej­ście do zajęć, kre­atywne pomy­sły na zabawę oraz twór­cze i nie­ba­nalne roz­wią­za­nia peda­go­giczne. Pro­gram powstał z troski o natu­ralny rozwój dziecka, o przy­wró­ce­nie war­to­ści zaba­wie, zabaw­kom i całej isto­cie dzie­ciń­stwa. 

  Zabawy DARAMI FROEBLOWSKIMI w KONICZYNKACH
 • 11 listopada w Koniczynkach

  Kto Ty jesteś – Polak mały” – czyli jak Koni­czynki przy­go­to­wy­wały się do Święta Niepo­dle­gło­ści – 11 listo­pada 

  11 listopada w Koniczynkach
 • Fasolki kiszą kapustę

  Wielki rwetes dziś u Basi, bo kapu­stę Basia kwasi. Szat­kow­nica poszła w taniec. To Ci będzie szat­ko­wa­nie! Rach, ciach, ciach, obe­reczka- już kapu­sty pełna beczka!” 

   

  Fasolki kiszą kapustę
 • Konkurs plastyczny "Dary jesieni"

  W dniu 26 października nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Dary jesieni". Na konkurs przyniesionych zostało wiele przepięknych, kolorowych prac. Komisja konkursowa miała niełatwe zadanie.

  Konkurs plastyczny "Dary jesieni"
 • Pasowanie na przedszkolaka w Wisienkach

  Jak co roku przyjęliśmy do naszego grona nowych przedszkolaków. Uroczyste pasowanie na przedszkolaka odbyło się w październikowe popołudnie. Odświętnie ubrane Wisienki zaprezentowały rodzicom piękny program artystyczny oraz udowodniły wszystkim, że już dorosły do roli przedszkolaka.

  Pasowanie na przedszkolaka w Wisienkach
 • Zaginiona owieczka

  dniu 24 października do naszego przedszkola przybył, dobrze już nam znany, Teatr Ewangelizacyjny „Eden” z Wieliczki, który tym razem zaprosił nas na spotkanie z bohaterami przypowieści ewangelicznej o zagubionej owieczce.

  Zaginiona owieczka
 • Święto Poczty Polskiej - w świecie znaczków i listów
  Czasem na pocz­cie ludzie się tłoczą. Tak, że aż trudno uwie­rzyć oczom. O co im chodzi? Popa­trzmy z bliska, żeby odpo­wiedź jasną uzy­skać. Pierw­szy na wagę kła­dzie dwie paczki. Drugi do listów przy­kleja znaczki. Trzeci wysyła list pole­cony…
  Święto Poczty Polskiej - w świecie znaczków i listów
 • Savoir vivre w Fiołkach

  Stoły ślicz­nie nakryte, rączki czysto umyte, każdy cier­pli­wie czeka na swój kubek mleka. Nie ma plam na far­tuszku, nie ma resz­tek w gar­nuszku. Pod stołem nie ma śmieci bo tu jadły grzeczne dzie­ci… 

  Savoir vivre w Fiołkach
 • Koniczynki dbają o swoje roślinki

  Koni­czynki to świetni ogrod­nicy! Każdy kto wcho­dzi do ich sali od razu może zauwa­żyć jak pięk­nie kwitną i pną się do samego sufitu kwiaty w ich sali.  

  Koniczynki dbają o swoje roślinki
 • Muzy­ko­wa­nie w Sto­krot­kach

  Sto­krotki 5 paździer­nika miały nie­zwy­kłych gości, dzięki nim mogły zanu­rzyć się w świe­cie muzy­ki… 

   

  Muzy­ko­wa­nie w Sto­krot­kach
 • Stokrotki w Filharmonii

  Z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki, Stokrotki zagościły w Filharmonii Lubelskiej. Dzieci były bardzo przejęte, ponieważ niektóre z nich pierwszy raz miały okazję zobaczyć naszą salę koncertową.

  Stokrotki w Filharmonii
 • Piknik rodzinny w Grocie Solnej

  Integracyjne pikniki rodzinne to w naszym przedszkolu już rodzaj tradycji i okazja do wspaniałej zabawy na świeżym powietrzu. Tm razem mieliśmy okazję spotkać się w Grocie Solnej w Wólce Lubelskiej.

  Piknik rodzinny w Grocie Solnej
 • Uroczysko Dąbrowa

  Korzystając z pięknej pogody, nasze przedszkolaki odwiedziły punkt edukacji leśnej w uroczysku Dąbrowa. Punkt jest wyposażony w tablice edukacyjne o tematyce leśnej i ekologicznej oraz w makiety urządzeń łowieckich takich, jak ambona i paśnik. 

  Uroczysko Dąbrowa
 • Fasolki i Koniczynki na warsztatach stolarskich

  Korzystając z pięknej jesiennej pogody Fasolki i Koniczynki pojechały w środę do Chodla. Tam w stolarni "Koniczynka" miały okazję zapoznać się z zawodem stolarza.

  Fasolki i Koniczynki na warsztatach stolarskich
 • Koziołek Matołek odwiedza Ziarenko

  W miniony wtorek, 12 września, nasze przedszkole odwiedził najsympatyczniejszy koziołek na świecie. Miał czerwone spodenki i szukał wszędzie Pacanowa.

  Koziołek Matołek odwiedza Ziarenko
 • Podróż po Europie w drugim turnusie wakacyjnym

  Pod­czas dru­giego waka­cyj­nego tur­nusu za równo w gru­pie młod­szej jak i star­szej zaczę­li­śmy naszą podróż, od kon­ty­nentu naj­bliż­szego nam czyli od – Europy. Sku­pi­li­śmy się na takich kra­jach jak: Wło­chy, Hisz­pa­nia, Fran­cja, Niemcy oraz na naszej ojczyź­nie, czyli Pol­sce.

  Podróż po Europie w drugim turnusie wakacyjnym
 • Eksperymentujemy z wodą-pierwszy turnus wakacyjny w Ziarenku

  W pierwszym tygodniu wakacji przedszkolaki wybrały się na morskie wyprawy. Młodsi Ziarenkowicze przez kolejne dni poznawały głębię oceanów, zaś bardziej doświadczone przedszkolaki przez chwilę mogły poczuć się jak prawdziwi pogromcy mórz – piraci.

  Eksperymentujemy z wodą-pierwszy turnus wakacyjny w Ziarenku
 • Pokaz baletowy 2017

  We wtorek, 27 czerwca odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców dzieci uczęszczających na zajęcia baletowe prowadzone w naszym przedszkolu. Rodzice mieli okazję zobaczyć jak wyglądają ćwiczenia baletowe, rozgrzewka, a także zabawy pt. "Marsz, marsz" oraz "Kwiatowe wróżki"

  Pokaz baletowy 2017
 • Zakończenie roku w Bratkach

  W ubiegłym tygodniu, 21 czerwca, pożegnaliśmy się z następnym rocznikiem naszych wychowanków, które już od września rozpoczną szkolna edukację. Z tej okazji odbyło się uroczyste zakończenie roku w Bratkach. Odświętnie ubrane Bratki śpiewały, tańczyły i recytowały wierszyki, a cała widownia w postaci zaproszonych rodziców i wychowawców ocierała ukradkiem łzy wzruszenia.

  Zakończenie roku w Bratkach
 • Dzień Mamy i Taty w Fiołkach

  W Fiołkach również przedszkolaki świętowały Dzień Mamy i Taty. Dnia 13.05.2017r. roześmiane dzieci słowem i piosenką wyraziły miłość i wdzięczność za matczyną dobroć i cierpliwość, a także za mądrość i ojcowski autorytet.

  Dzień Mamy i Taty w Fiołkach
 • Dzień Mamy i Taty w Fasolkach

  Dzień Mamy i Taty w Fasolkach  był w tym roku niesamowitym przeżyciem - zarówno dla dzieci jak i rodziców. Niezwykle bogaty program artystyczny wzbudził wiele zachwytów. 

  Dzień Mamy i Taty w Fasolkach
 • Dzień Mamy i Taty w Koniczynkach

  8 czerwca nasza najmłodsza grupa ziarenkowiczów zaprosiła swoich rodziców do przedszkola, aby uczcić ich święto oraz uroczyście zakończyć swój pierwszy rok w naszych murach. Koniczynki przedstawiły piękny muzyczny spektakl "Brzydkie kaczątko". 

  Dzień Mamy i Taty w Koniczynkach
 • Dzień Mamy i Taty w Bratkach

  okazji Dnia Mamy i Taty w naszym przedszkolu odbyły się grupowe uroczystości. Wstępy zainaugurowały Bratki. Dzieci w pięknych strojach prezentowały bogaty program artystyczny – inscenizację wesołej bajki o pięknej Stokrotce, wiersze, piosenki, tańce i  życzenia dla kochanych rodziców. 

  Dzień Mamy i Taty w Bratkach
 • Bratki na szlaku legend lubelskich

  Z Lublinem wiąże się wiele ciekawych legend. W czerwcowy poranek Bratki postanowiły się dowiedzieć skąd wzięła się nazwa naszego miasta, o czym śnił Leszek Czarny i w jakich sytuacjach pieje kogucik z Wieży Trynitarskiej. 

  Bratki na szlaku legend lubelskich
 • Koniczynki szaleją w FIKU-MIKU

  Z okazji Dnia Dziecka - Koniczynki wybrały się do Fiku – Miku, spędzając czas na dobrej zabawie. Dzieci wspinały się, zjeżdżały po różnych ślizgawkach, kąpały się w basenach z kolorowymi piłkami, pokonywały różne tory przeszkód. A ile radości sprawiło skakanie na dmuchanym zamku – sama przyjemność. Uśmiech i dobry humor nie opuszczały nikogo z dzieci, czas upłynął nam bardzo miło, aż szkoda było wracać.

  Koniczynki szaleją w FIKU-MIKU
 • Akademia Niezwykłych Umiejętności - niespodziana z okazji Dnia Dziecka

  "Dzieci kochają jasne i odpowiednie dla ich wieku wyzwania - to one dają im frajdę próbowania nowego i sprawdzania siebie." Z okazji Dnia Dziecka nasze Bratki, Fasolki i Fiołki spędziły fantastyczne chwile w Akademii Niezwykłych Umiejętności w Stasinie.

  Akademia Niezwykłych Umiejętności - niespodziana z okazji Dnia Dziecka
 • Fasolki śpiewają dla Matki Bożej

  Szesnastego maja w Przedszkolu Parafialnym im. bł. Honorata Koźmińskiego odbył się Przegląd Piosenki Maryjnej. Najpierw widzowie wysłuchali historii o objawieniu Matki Bożej w Fatimie. Potem zaczęły się występy, w czasie których mali artyści dali z siebie wszystko.

  Fasolki śpiewają dla Matki Bożej
 • Jedziemy do ZOO, ZOO, ZOO

  W majowy piątek Fasolki i Fiołki odwiedziły park zwierząt w Wojciechowie. Na terenie parku właściciele zgromadzili kilkadziesiąt gatunków zwierząt. Zwiedzający mogą zobaczyć zwierzęta z różnych kontynentów, podziwiać drapieżniki, w tym króla zwierząt lwa i przesympatyczna lwicę Elę, która bawiła się z naszą przewodniczką niczym mały psiak.

  Jedziemy do ZOO, ZOO, ZOO
 • Fasolki zwiedzają Muzeum Lubelskie

  Fasolki bardzo aktywnie poszerzają swoja wiedzę na temat otaczającego je świata. W pewien wiosenny piątek udały się na wycieczkę w kierunku Starego Miasta. Głównym celem wycieczki było multimedialne Muzeum Lubelskie

  Fasolki zwiedzają Muzeum Lubelskie
 • Kwiecień w Rumiankach

  Przez ostat­nie tygo­dnie w gru­pie Rumian­ków zostało poru­szo­nych wiele tema­tów. Przygotowując się do Świat Wiel­ka­nocnych rozma­wia­li­śmy z dziećmi o Nie­dzieli Pal­mo­wej, oglą­da­li­śmy różne palmy i porów­ny­wa­li­śmy ich wiel­ko­ści (duża, mała palma). Rumianki dowie­działy się co, powinno znaj­do­wać się w koszyku wiel­ka­noc­nym. Efek­tem tego była wyko­nana praca pla­styczna – pisanki w koszyczku.

  Kwiecień w Rumiankach
 • "Szczotko, szczotko, hej szczoteczko"- spotkanie Koniczynek ze stomatologiem

  W środę 26 kwiet­nia grupę Koni­czy­nek odwie­dzili bar­dzo mili goście -mia­no­wi­cie Pani i Pan sto­ma­to­log. Dzieci miały oka­zję wziąć udział w pro­gra­mie doty­czą­cym zasad higieny jamy ust­nej. Mogły samo­dziel­nie pod kon­trolą Pani sto­ma­to­log prze­ćwi­czyć jak należy pra­wi­dłowo myć zęby.

  "Szczotko, szczotko, hej szczoteczko"- spotkanie Koniczynek ze stomatologiem
 • Bratki pierwszy raz zasiadają w szkolnej ławie

  Jeszcze przed Świętami Wielkiej Nocy Bratki miały zaplanowaną bardzo nietypową wycieczkę - zawędrowały do pobliskiej szkoły. Celem wizyty było zapoznanie dzieci z budynkiem szkoły oraz integracja uczniów i przedszkolaków. 

  Bratki pierwszy raz zasiadają w szkolnej ławie
 • Światowy Dzień Kota w Fiołkach

  Świa­towy Dzień Kota w gru­pie Fioł­ków na długo zapad­nie w pamięci dzieci. Szansa na prze­bra­nie się za kota czy tez wyko­ny­wa­nie syl­wetki kota tech­niką ori­gami wywo­ły­wała uśmiech na twa­rzach dzieci. Jed­nakże naj­więk­szą atrak­cją w tym dniu była wizyta p. Mileny (mamy Anto­sia) wraz z kotką Naszką.

  Światowy Dzień Kota w Fiołkach
 • Gimnastyka fajna sprawa, dla przedszkolaków dobra zabawa!

  Rozwój ruchowy przed­szkolaka to obok sze­roko poję­tej edu­ka­cji naj­waż­niej­sza misja przed­szkola. W czasie zajęć gim­na­stycz­nych czy tanecz­nych dzieci roz­wi­jają moto­rykę dużą, koor­dy­na­cję wzro­kowo – ruchową oraz spo­strze­gaw­czość.

  Gimnastyka fajna sprawa, dla przedszkolaków dobra zabawa!
 • Wiszące pisanki powstały w Fiołkach

  W czwartek przedszkole zamieniło się znowu na moment w pracownię plastyczną, w której działo się wiele ciekawych rzeczy. Tym razem rodzice z grupy Fiołków odkrywali swoje talenty plastyczne, a dzieci zamieniły się w prawdziwych artystów. 

  Wiszące pisanki powstały w Fiołkach
 • VIII Przegląd Teatrzyków Przedszkolnych

  Spektakl "Czerwony Kapturek" w wykonaniu dzieci z Fiołków spotkał się z ciepłym przyjęciem na VIII Przeglądzie Teatrzyków Przedszkolnych Dzielnicy Czuby. 

  VIII Przegląd Teatrzyków Przedszkolnych