Przedszkole Przyjazne Rodzinie

Zapisz dziecko do Ziarenka

 • Dzień Niepodległości

  Dwunastego listopada w Ziarenku świętowaliśmy uroczyście Dzień Niepodległości. Tego dnia odświętnie ubrane przedszkolaki odśpiewały z powagą nasz Hymn Narodowy, a następnie każda grupa zaprezentowała przygotowane wcześniej wiersze i pieśni patriotyczne.

  Dzień Niepodległości
 • Pasowanie na przedszkolaka w Jagódkach

  I znów powiększyło się grono naszych przedszkolaków - nowa grupa to Jagódki. W Jagódkach mamy same sympatyczne, wesołe i baaardzo otwarte dzieci.

  Pasowanie na przedszkolaka w Jagódkach
 • Groszki mali lekarze czyli spotkanie ze studentkami medycyny

  Groszki w ramach profilaktyki zdrowotnej uczestniczyły w zajęciach ze studentkami medycyny, które przybliżyły dzieciom specyfikę pracy lekarza.

  Groszki mali lekarze czyli spotkanie ze studentkami medycyny
 • Koniczynki i Wisienki podglądają życie mrówek

  W październiku gościliśmy w naszym przedszkolu Pana, który fantastycznie opowiedział nam o życiu bardzo małych, ale za to bardzo silnych owadów.

  Koniczynki i Wisienki podglądają życie mrówek
 • Oglądamy radiowozy!

  Wszystkie dzieci bardzo lubią spotkania z gośćmi zaproszonymi do naszego przedszkola. Tym razem w Ziarenku gościliśmy panów policjantów, którzy pozwolili przedszkolakom zobaczyć jak wygląda radiowóz od środka.

  Oglądamy radiowozy!
 • Sensoplastyka® w Fasolkach czyli podróż w krainę zmysłów i wolnego wyboru a przy tym bardzo dużo przyjemności i satysfakcji

  Sensoplastyka®, czyli edukacja sensoryczno-plastyczna. Autorką tej metody jest Izabela Anna Stefańska. Sensoplastyka® wpływa na optymalny rozwój całego organizmu.

  Sensoplastyka® w Fasolkach czyli podróż w krainę zmysłów i wolnego wyboru a przy tym bardzo dużo przyjemności i satysfakcji
 • Wisienki tworzą gry planszowe…

  Wiele emocji towarzyszyło „Wisienkom” w czasie zajęć poświęconym konstruowaniu gier.  Chęć wygrania i osiągnięcia jak najlepszego wyniku sprawiły, że dzieci z zaangażowaniem stanęły do planszowej rywalizacji.

  Wisienki tworzą gry planszowe…
 • Rumianki kwitną jesienią

  Jesienne zabawy Rumianków w parku, lesie, sadzie i ogrodzie z wykorzystaniem wierszy i piosenek o tematyce jesiennej.

  Rumianki kwitną jesienią
 • Groszki listy piszą...

  Z okazji Dnia Listonosza, obchodzonego osiemnastego października Groszki dowiedziały się w jaki sposób listy, kartki oraz paczki trafiają do odbiorców.

  Groszki listy piszą...
 • Rumianki poznają zasady ruchu drogowego

  Rumianki poznają zasady ruchu drogowego: znaczenie pasów (przejście dla pieszych) i sygnalizacji świetlnej (kolor czerwony i zielony).

  Rumianki poznają zasady ruchu drogowego
 • Koniczynki na Poczcie Głównej

  Praca na poczcie jest niezwykle pasjonująca dla dzieci, a co dopiero mówić o Poczcie Głównej! W ciepły październikowy dzień Koniczynki postanowiły zaspokoić swoją ciekawość i udały się na wycieczkę do centrum naszego miasta.

  Koniczynki na Poczcie Głównej
 • Groszki sortują jabłuszka

  Jabłka to pyszna i zdrowa rzecz - o tym wie każde dziecko, ale jak te owoce trafiają do skrzynek i woreczków? Na to pytanie Groszki postanowiły poznać odpowiedź odwiedzając sortownię jabłek.

  Groszki sortują jabłuszka
 • Groszki i Fasolki kiszą ogórki

  Fasolki i Groszki wiedza, że zapasy na zimę to bardzo ważna sprawa. W związku z tym postanowiły zakisić dwa słoiki ogórków.

  Groszki i Fasolki kiszą ogórki
 • Jak Wisienki w strażaków się zamieniły

  We wrześniu Wisienki odwiedziły jedną z lubelskich jednostek straży pożarnej. W specjalnie przygotowanym pokoju mogły obejrzeć kilka krótkich historyjek informujących o tym, jak należy się zachować w przypadku pożaru.

  Jak Wisienki w strażaków się zamieniły
 • Groszki i Fasolki w Skansenie

  W pierwszym tygodniu jesieni Groszki wraz z Fasolkami wybrały się na wycieczkę do Muzeum Wsi Lubelskiej. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od spaceru wśród pól uprawnych, gdzie mogliśmy się przekonać, że jesień zagościła już na dobre.

  Groszki i Fasolki w Skansenie
 • Jestem bezpieczny, bo wiem jak się zachować! - zajęcia w Wisienkach

  Droga do przedszkola, jazda na rowerze, spacer po parku… Jak się zachowywać, aby bezpiecznie przejść przez ulicę? Takie tematy nie są obce dzieciom, bo już dużo potrafią.

  Jestem bezpieczny, bo wiem jak się zachować! - zajęcia w Wisienkach
 • Eko-klimaty - ósmy turnus wakacyjny

  W minionym tygodniu zatytułowanym "eco" z grupą starszaków rozmawialiśmy o tym co należy robić, aby dbać o naszą planetę, segregowaliśmy śmieci do odpowiednich pojemników oraz stworzyliśmy "eco-plakat"

  Eko-klimaty - ósmy turnus wakacyjny
 • Letnie mistrzostwo nauki - szósty turnus wakacyjny

  Za nami kolejny turnus wakacyjny. Przedszkolaki zamieniły się w naukowców, sprawdziły co można wyczarować z wody, oleju, sody i octu...

  Letnie mistrzostwo nauki - szósty turnus wakacyjny
 • Trzy, dwa, jeden, zero, start... - trzeci turnus wakacyjny

  W tym tygodniu robiliśmy to, co każde dziecko potrafi najlepiej, czyli skakaliśmy i biegaliśmy.

  Trzy, dwa, jeden, zero, start... - trzeci turnus wakacyjny
 • Kuchnia z różnych stron świata - drugi turnus wakacyjny

  W tygodniu związanym z kulinariami grupa dzieci starszych zapoznała się z potrawami z różnych stron świata.

  Kuchnia z różnych stron świata - drugi turnus wakacyjny
 • Wycieczka do Regionalnego Muzeum Cebularza

  W drugim tygodniu wakacji obie grupy naszych przedszkolaków wybrały się na wycieczkę do Regionalnego Muzeum Cebularza. 

  Wycieczka do Regionalnego Muzeum Cebularza
 • Przygoda z tańcem - pierwszy turnus wakacyjny

  Młodsza grupa przedszkolna swoją przygodę z tańcem rozpoczęła od zabawy „Wiewióreczka mała”, w czasie której dzieci miały okazje zatańczyć walca, polkę, kujawiaka i krakowiaka.

  Przygoda z tańcem - pierwszy turnus wakacyjny
 • Rumianki tańczą na Hawajach

  W pierwszym tygodniu wakacji Rumianki poznały różne style taneczne między innymi walczyk i polonez. Wybrały się także na Hawaje ubrane w samodzielnie wykonane naszyjniki hawajskie i zatańczyły taniec Hula

  Rumianki tańczą na Hawajach
 • Rumianki nad morzem

  Rumianki rozpoczęły wakacje nad morzem. Poznały zasady bezpiecznego korzystania z kąpieli słonecznych. Wykonały kolorowe prace plastyczne.Oczywiście nie zabrakło też zabaw w wodzie rozwijających motorykę małą, koordynację wzrokowo ruchową oraz ćwiczenia oddechowe.

  Rumianki nad morzem
 • Fiołki żegnają przedszkole

  Jak co roku - dzieci nam dorastają i czas się z niektórymi pożegnać. W tym roku naszą najstarszą grupą były Fiołki i to one właśnie po wakacjach wyruszą na dalszy podbój świata.

  Fiołki żegnają przedszkole
 • Występ Koniczynek z okazji Dnia Mamy i Taty

  Pod koniec czerwca do Ziarenka przybyli rodzice Koniczynek, które przedstawiły program artystyczny eksponując swoje umiejętności muzyczne, ruchowe oraz recytatorskie.

  Występ Koniczynek z okazji Dnia Mamy i Taty
 • Dzień Mamy i Taty w Rumiankach

  Rumianki również podziękowały rodzicom za ich trud włożony w życiu codziennym. Odświętnie ubrane dzieci pięknie tańczyły, śpiewały i recytowały wierszyki.

  Dzień Mamy i Taty w Rumiankach
 • Groszki witają słoneczne wakacje

  Groszki w swój występ włożyły całe swoje serduszka  - w końcu widownią byli ukochani rodzice. Pięknie i głośno recytowały i śpiewały. Z wielkim zaangażowaniem zatańczyły układ taneczny z kolorowymi chusteczkami.

  Groszki witają słoneczne wakacje
 • Brzydkie kaczątko - inscenizacja w Wisienkach

  Wisienki również przygotowały niespodziankę dla swoich rodziców i jednocześnie pożegnały się z rolą "średniaków" w naszym przedszkolu. Już od września Wisienki będą poważnymi starszakami.

  Brzydkie kaczątko - inscenizacja w Wisienkach
 • Zakończenie roku w Fasolkach

  Rok przedszkolny dobiega końca i nadchodzą słoneczne wakacje. Jak co roku każda grupa pożegnała się z przedszkolem w sposób niezwykle uroczysty, tym bardziej, że dzieci przygotowały specjalny repertuar z okazji Dnia Mamy i Taty.

  Zakończenie roku w Fasolkach
 • Kodowanie w Fasolkach

  Aktywności wprowadzające podstawy kodowania można bardzo łatwo wpleść w zajęcia z zakresu każdej edukacji, połączyć z matematyką, edukacją językową, edukacją artystyczną, gimnastyką. 

  Kodowanie w Fasolkach
 • Piknik rodzinny w wiosce Topai

  W upalną sobotę czerwca odbył się piknik rodzinny w indiańskiej wiosce Topai, która położona jest niedaleko Lublina, w miejscowości Olszanka, na terenie przepięknego Krzczonowskiego Parku Krajobrazowego. Pogoda nam dopisała - słoneczko przygrzewało, a białe chmurki pozwalały odetchnąć.

  Piknik rodzinny w wiosce Topai
 • Fiołki poznają pracę cukiernika

  Na początku czerwca Fiołki wybrały się do Arty­stycz­nej Cukierni Creamy. Z ogrom­nym zacie­ka­wie­niem  dzieci zwie­dzi­ły zaple­cze cukierni. Fiołki mogły zoba­czyć róż­nego rodzaju foremki i formy, w któ­rych wypie­kane są torty, cia­steczka, babecz­ki…

  Fiołki poznają pracę cukiernika
 • Groszki świętują Dzień Dziecka

  Z okazji Dnia Dziecka Groszki wybrały się na piknik do wąwozu. Świętowanie rozpoczęliśmy od odpoczynku na kocyku oraz pysznego poczęstunku w którego przygotowaniu brały udział dzieci.

  Groszki świętują Dzień Dziecka
 • Dzień Dziecka w Wisienkach i Fasolkach

  Dzień Dziecka, to bardzo ważne wydarzenie w naszym przedszkolu. Wisienki i Fasolki świętowały go wspólnie, na pikniku w plenerze.

  Dzień Dziecka w Wisienkach i Fasolkach
 • Dzień Dziecka w Fiołkach
  Dzień Dziecka - jeden z najbardziej wyczekiwanych dni w ciągu roku Fiołki świętowały na pikniku. Dzieci wraz z rodzicami przygotowały plecaki, w których znalazły się słodkie przekąski oraz soki. 
  Dzień Dziecka w Fiołkach
 • Brudne dziecko to szczęśliwe dziecko czyli najlepszy Dzień Dziecka w Rumiankach

  Zajęcia Sensoplastyka® to podróż w krainę zmysłów oraz wolnego wyboru. Dzieci poznają nowe formy wyrazu, rozwijają swoją kreatywność i twórcze myślenie.

  Brudne dziecko to szczęśliwe dziecko czyli najlepszy Dzień Dziecka w Rumiankach
 • Warsztaty z pierwszej pomocy
  Grupa Fiołków w tym roku szkolnym odbyła cykl warsztatów poświęconych udzielaniu pierwszej pomocy. Warsztaty prowadziła p. Marta - niezwykle charyzmatyczna i pomysłowa osoba, która dzielnie odpowiadała na falę pytań nurtujących dzieci. 
  Warsztaty z pierwszej pomocy
 • Tę pszczółkę, którą tu widzicie... czyli wizyta pszczelarza w naszym przedszkolu

  Niedawno odwiedził nasze przedszkole pan Aleksander Rębacz, autor książeczki "Fascynujący Świat Pszczół", który w niezwykle kreatywny sposób opowiadał dzieciom o życiu tych pożytecznych owadów.

  Tę pszczółkę, którą tu widzicie... czyli wizyta pszczelarza w naszym przedszkolu
 • Dzień Mamy i Taty w Fiołkach

  W majowe popołudnie Fiołki zaprosiły swoich rodziców na występ z okazji dnia Mamy i Taty. Był to występ niezwykły, ponieważ dzieci przypomniały rodzicom różne postaci z bajek, w które wcielały się na przestrzeni czterech lat spędzonych w naszym przedszkolu.

  Dzień Mamy i Taty w Fiołkach
 • Eksperymenty w Groszkach

  Dzieci w drodze doświadczeń poznały budowę jajka, uczyły się rozpoznawać jajko ugotowane od surowego, dowiedziały się co dzieje się z jajkiem po włożeniu go do octu zaś na zajęciach z angielskiego wykonały kolorową tęczę z cukierków.

  Eksperymenty w Groszkach
 • Przygotowania do Świąt Wielkanocnych w Groszkach.

  Nasze najmłodsze przedszkolaki poznały symbole Świąt, przygotowały wielkanocny koszyczek, wykonały pisanki w zielone groszki, koguciki z kolorowymi piórkami, zajączki z rolek po papierze, kurczaczki w barwnych skorupkach oraz stroiki z własnoręcznie posianej rzeżuchy.

  Przygotowania do Świąt Wielkanocnych w Groszkach.
 • Konkurs Piosenki Wiosennej

  W ostatnim tygodniu kwietnia cztery dziewczynki z naszego przedszkola wystąpiły w Niepublicznym Przedszkolu Koralik na Pierwszym Międzyprzedszkolnym Konkursie Piosenki Wiosennej. 

  Konkurs Piosenki Wiosennej
 • Wiosna w Groszkach

  Długo wyczekiwana pora roku została powitana przez najmłodsze przedszkolaki poprzez wspólne tańce, śpiewanie piosenki "Maszeruje wiosna", przymierzanie wianka z kwiatów, wykonanie prac plastycznych przedstawiających tulipany oraz żonkile.

  Wiosna w Groszkach
 • Światowy Dzień Ziemi u Fiołków

  Jak co roku w grupie Fiołków obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. W związku z tym, że świat się zmienia i powstają nowe zagrożenia o których musimy pamiętać, poświęciliśmy cały tydzień na tworzenie ewentualnych rozwiązań.

  Światowy Dzień Ziemi u Fiołków
 • Goście w Fasolkach

  Goście w Fasolkach

  Goście w Fasolkach
 • „Zadbaj o piękny uśmiech”, czyli Wisienki u stomatologa

  Dlaczego po posiłku należy myć zęby? Co to jest próchnica i dlaczego trzeba odwiedzać stomatologa? Na te i inne pytania, dotyczące zdrowych zębów i pięknego uśmiechu, dzieci poznały odpowiedzi na zajęciach w gabinecie stomatologicznym.

  „Zadbaj o piękny uśmiech”, czyli Wisienki u stomatologa
 • Pisanki ozdobione wstążką czyli warsztaty wielkanocne w Fiołkach

  Warsztaty Wielkanocne w naszej najstarszej grupie odbyły się 8 kwietnia. Pani Dominika zaprezentowała dosyć pracochłonną metodę zdobienia jajek za pomocą kawałków satynowej lub rypsowej wstążki.

  Pisanki ozdobione wstążką czyli warsztaty wielkanocne w Fiołkach
 • Wisienki robią palemki

  W tym roku w trakcie warsztatów wielkanocnych w Wisienkach powstały przepiękne palmy. Dzieci z zapałem pomagały rodzicom tworzyć bibułkowe kwiaty, które następnie trzeba było przywiązać do żywych gałązek bukszpanu.

  Wisienki robią palemki
 • Pisanki w kółeczka czyli warsztaty wielkanocne w Fasolkach

  Bardzo ciekawy pomysł zdobienia jajek wielkanocnych pokazała Pani Justyna na warsztatach w Fasolkach, które odbyły się w czwartkowe popołudnie.

  Pisanki w kółeczka czyli warsztaty wielkanocne w Fasolkach
 • Kolorowe stroiki czyli warsztaty wielkanocne w Rumiankach

  Na warsztatach najmłodszej grupy - naszych milusińskich Rumianków powstały kolorowe stroiki. Miło było patrzeć jak maluchy z zapałem wybierały dekoracje.

  Kolorowe stroiki czyli warsztaty wielkanocne w Rumiankach
 • Palemki z bukszpanu czyli warsztaty wielkanocne w Groszkach

  Małe, ale bardzo oryginalne palmy powstały na warsztatach w Groszkach. Najpierw dzieci wybierały kolory krepiny do swoich  palemek.

  Palemki z bukszpanu czyli warsztaty wielkanocne w Groszkach
 • Włóczkowe wianki czyli warsztaty wielkanocne w Koniczynkach

  W czasie warsztatów w Koniczynkach powstały bardzo oryginalne ozdoby - wianki w kształcie jajka. Zadanie było proste, ale wymagało nie lada cierpliwości i uwagi.

  Włóczkowe wianki czyli warsztaty wielkanocne w Koniczynkach
 • Bo to bardzo ważna rzecz, żeby zdrowe zęby mieć

  W pewien marcowy dzień Fasolki odwiedziły pobliski gabinet stomatologiczny. Dla większości dzieci była to pierwsza wizyta u dentysty, więc już od wejścia dzieci rozglądały się z dużym zaciekawieniem.

  Bo to bardzo ważna rzecz, żeby zdrowe zęby mieć
 • Fasolki i Wisienki w drukarni

  Przedszkolaki z „Ziarenka” odwiedziły drukarnię Wydawnictwa „Gaudium”. Głównym celem wycieczki było zapoznanie z etapami powstawania książki.

  Fasolki i Wisienki w drukarni
 • Wisienki robią własna pizzę

  Z okazji światowego dnia pizzy Wisienki postanowiły dowiedzieć się: jak nazywa się czapka Pizzera? gdzie przyrządzono pierwszą pizzę? kto to jest księżniczka Margherita i co ma wspólnego z plackiem drożdżowym?

  Wisienki robią własna pizzę
 • Fiołki i Fasolki poznają tajniki prawdziwej włoskiej pizzy

  Pizza to obecnie najpopularniejsze danie na świecie. Historię powstania pizzy miały okazje poznać nasze przedszkolaki przy okazji warsztatów zorganizowanych przez restaurację Pizza Dominium w Galerii Orkana.

  Fiołki i Fasolki poznają tajniki prawdziwej włoskiej pizzy
 • Jak powstają animacje Disney'a - warsztaty w Fiołkach

  Bajki Disney'a to obowiązkowa część dzieciństwa wszystkich pociech. Uczą nas moralności i asertywności, są mistrzowsko wykonane - nic więc dziwnego, że każda z animacji staje się światowym hitem.

  Jak powstają animacje Disney'a - warsztaty w Fiołkach
 • Zabawa karnawałowa

  Wszystkie przedszkolaki czekają z niecierpliwością na ten dzień, szykując wraz z rodzicami wymarzone przebranie. To jeden z nielicznych dni w roku, kiedy dziecięce marzenia spełniają się jak za pomocą czarodziejskiej różdżki.

  Zabawa karnawałowa
 • Dzień Babci i Dziadka w Rumiankach

  Nasze żłobkowe maluszki również świętowały Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji odbyło się uroczyste przedstawienie.

  Dzień Babci i Dziadka w Rumiankach
 • Koncert życzeń dla Babci i Dziadka w Wisienkach

  Dzień Babci i Dziadka w Wisienkach był w tym roku niesamowitym przeżyciem - zarówno dla dzieci jak i zaproszonych z tej okazji gości.

  Koncert życzeń dla Babci i Dziadka w Wisienkach
 • Dzień Babci i Dziadka w Koniczynkach

  W Koniczynkach również przedszkolaki świętowały Dzień Babci i Dziadka. W styczniowe popołudnie roześmiane dzieci słowem i piosenką wyraziły miłość i wdzięczność za Ich dobroć i cierpliwość.

  Dzień Babci i Dziadka w Koniczynkach
 • Dzień Babci i Dziadka w Groszkach

  W Groszkach obchody Dnia Babci i Dziadka były nie lada wydarzeniem - po raz pierwszy wnuczęta gościły swoich bliskich w przedszkolu.

  Dzień Babci i Dziadka w Groszkach
 • Jak wnuczęta widzą przeszłość czyli Dzień Babci i Dziadka w Fasolkach

  Fasolki przyzwyczaiły już swoją widownię do bardzo rozbudowanego i zróżnicowanego repertuaru. I tym razem nie rozczarowały publiczności, którą w dużej mierze stanowiły Babcie i Dziadkowie zaproszeni z okazji Ich święta.

  Jak wnuczęta widzą przeszłość czyli Dzień Babci i Dziadka w Fasolkach
 • Zmagania z rzepką czyli Dzień Babci i Dziadka w Fiołkach

  Tym razem najpiękniejsze Święto w roku - Dzień Babci i Dziadka, Fiołki postanowiły uczcić przygotowując inscenizację wierszyka Juliana Tuwima "Rzepka".

  Zmagania z rzepką czyli Dzień Babci i Dziadka w Fiołkach
 • Nauka przez zabawę, czyli proste doświadczenia w przedszkolu

  Domowe doświadczenia, które można wykonać w kilka chwil, to świetna zabawa dla dzieci. Najlepszym sposobem zaspokajania ich naturalnej ciekawości są zabawy badawcze.

   

  Nauka przez zabawę, czyli proste doświadczenia w przedszkolu
 • Spotkanie z ratownikiem

  Przy okazji omawiania tematu jak dbać o zdrowie, naszą grupę odwiedziła pani Marta, która przybliżyła nam zawód ratownika medycznego.

  Spotkanie z ratownikiem
 • Świetlne akcenty - kolędowanie w Wisienkach

  Wisienki przygotowały dla swoich najbliższych piękne i tradycyjne przedstawienie. Wierszyki i kolędy zaśpiewane przez dzieci były przeplatane wierszykami o tematyce bożonarodzeniowej.

  Świetlne akcenty - kolędowanie w Wisienkach
 • Przekażcie sobie znak pokoju - kolędowanie w Fiołkach

  Nasza najstarsza grupa wprowadziła swoich najbliższych w świąteczny nastrój przy pomocy niezwykle ciekawego przedstawienia. Dzieci śpiewały znane kolędy, które były oddzielone od siebie scenkami o tematyce jasełkowe z dodaną szczyptą humoru w postaci nowoczesnych gadżetów.

  Przekażcie sobie znak pokoju - kolędowanie w Fiołkach
 • Fasolki kolędują przy akompaniamencie gitary

  Przedświąteczne spotkanie z rodzicami rozpoczęło wspólne przygotowanie choinkowego łańcucha i przystrojenie nim świątecznego drzewka. Następnie Fasolki przepięknie zaśpiewały kilka kolęd.

  Fasolki kolędują przy akompaniamencie gitary
 • Jasełka w Koniczynkach

  W grupie Koniczynek, specjalnie dla rodziców, zostało przygotowane przepiękne przedstawienie. Tego dnia w sali zaroiło się od aniołków w białych sukniach i pastuszków w baranicach.

  Jasełka w Koniczynkach
 • Rumianki ubierają choinkę

  Grupa żłobkowa przygotowała w tym roku piękną niespodziankę dla rodziców. Po krótkim, ale jakże uroczym występie, w czasie którego dzieci zaśpiewały i zatańczyły dla zgromadzonej w sali widowni, na wszystkich czekało wyzwanie. A było to....

  Rumianki ubierają choinkę
 • Pachnące świeczki w Groszkach

  Grudzień w naszym przedszkolu upływa na wspólnym przygotowywaniu się do tych najpiękniejszych dni każdego roku - Świąt Bożego Narodzenia.

  Pachnące świeczki w Groszkach
 • Skąd się wzięły pierniki, czyli historia korzennych ciasteczek

  Pierniki są uważane za polski przysmak. Najczęściej kojarzą się z toruńskimi ciasteczkami. Tak na prawdę pochodzą z regionu dzisiejszej Holandii...

  Skąd się wzięły pierniki, czyli historia korzennych ciasteczek
 • Święty Mikołaju, Święty Mikołaju...

  Jak co roku szóstego grudnia w przedszkolu dało się wyczuć wielkie podekscytowanie zarówno wśród dzieci jak i wśród dorosłych. Wszyscy czekali na bardzo ważnego gościa - Świętego Mikołaja.

  Święty Mikołaju, Święty Mikołaju...
 • Święto mojej Ojczyzny

  Czterolatki z „Ziarenka”, z wielkim przejęciem uczestniczyły w zajęciach kształtujących postawy „małych patriotów”, w przeddzień 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

  Święto mojej Ojczyzny
 • Sportowe zabawy w klubokawiarni Agrafka

  W listopadzie Fasolki odwiedziły klubokawiarnię Agrafka, którą prowadzi jedna z fasolkowych mam. Najpierw dzieci miały zorganizowane zajęcia sportowe, podczas których oprócz wspaniałej zabawy, ćwiczyły swoja sprawność fizyczną, spostrzegawczość i koncentrację.

  Sportowe zabawy w klubokawiarni Agrafka
 • Zjawisko sublimacji - warsztaty chemiczne w Koniczynkach

  Fascynatów chemii mamy w Ziarenku wielu. Wizyta Pani Eli na początku listopada spotkała się więc zgodnie z przewidywaniami, z wielkim entuzjazmem w Koniczynkach.

  Zjawisko sublimacji - warsztaty chemiczne w Koniczynkach
 • Suchy lód - warsztaty chemiczne w Fiołkach

  Na początku listopada nasze przedszkole odwiedziła znana już dzieciom dobrze Pani Ela, tym razem przynosząc ze sobą wielką skrzynię z tajemniczą zawartością.

  Suchy lód - warsztaty chemiczne w Fiołkach
 • Fasolki i Wisienki pieką bułeczki

  W słoneczną środę października dwie grupy naszych przedszkolaków uczyły się wypiekać drożdżowe bułeczki. Najpierw poznały wszystkie składniki ciasta, a następnie pod kierunkiem pań prowadzących warsztaty przygotowały zaczyn.

  Fasolki i Wisienki pieką bułeczki
 • Pasowanie na przedszkolaka w Groszkach

  Wraz z początkiem roku szkolnego witamy nowe dzieci w naszym przedszkolu, a w październiku odbywa się wielka uroczystość - przyjęcie dzieci w poczet braci przedszkolnej.

  Pasowanie na przedszkolaka w Groszkach
 • Fiołki wypiekają bułeczki w piekarni

  Fiołki postanowiły spróbować swoich sił w zawodzie piekarza i w tym celu udały się do podlubelskiej piekarni, którą prowadzą Państwo Zubrzyccy.

  Fiołki wypiekają bułeczki w piekarni
 • Wsi spokojna, wsi wesoła - Fasolki i Wisienki w sielskich klimatach

  Korzystając z pięknej pogody, 19 września Wisienki i Fasolki odwiedziły panią Bogumiłę w gospodarstwie agroturystycznym w Krzczonowie. Dla niektórych dzieci było to pierwsze tak bliskie spotkanie z naturą. Dzieci odwiedziły oborę, a w niej mogły dotknąć i nakarmić krowy i kozy.

  Wsi spokojna, wsi wesoła - Fasolki i Wisienki w sielskich klimatach
 • Fiołki rozmawiały o wakacyjnych podróżach

  Fiołki rozmawiały o wakacyjnych podróżach  Skakaliśmy na kamienistej plaży, zbieraliśmy muszle, szukaliśmy skarbów na dnie oceanu oraz sprawdzaliśmy jak mocna jest sieć rybacka...

  Fiołki rozmawiały o wakacyjnych podróżach
 • Pierwszy tydzień w Fasolkach

  Pierwszy tydzień w Fasolkach minął bardzo szybko. Czas upłynął nam na wykonywaniu różnorodnych zajęć. Lekcja ciszy sprzyjała lepszemu skupieniu oraz efektywniejszej pracy.

  Pierwszy tydzień w Fasolkach
 • Gry i zabawy podwórkowe - siódmy turnus wakacyjny

  Przedostatni turnus wakacyjny upłynął nam na zabawach podwórkowych. Zabawy z dawnych lat. Zabawy podwórkowe z naszego dzieciństwa.

  Gry i zabawy podwórkowe - siódmy turnus wakacyjny
 • Stylowe dzieciaki - szósty turnus wakacyjny

  W naszym przedszkolu nie można się nudzić! Wakacje to czas radosnych zabaw i wielu atrakcji. Piękna pogoda sprzyja wakacyjnemu odpoczynkowi. Przedszkolaki aktywnie uczestniczą w tematycznych turnusach wakacyjnych.

  Stylowe dzieciaki - szósty turnus wakacyjny
 • Tęczowe dni - piąty turnus wakacyjny

  Piąty tydzień wakacji upłynął naszym Przedszkolakom „tęczowo”. Dzieci wysłuchały opowiadania o tęczy, poznały jej siedem barw, w czym pomógł wierszyk: „Czemu Patrzysz Żabko Zielona Na Głodnego Filomena” – pierwsze litery wyrazów wiersza stanowią pierwsze litery kolorów tęczy.

  Tęczowe dni - piąty turnus wakacyjny
 • czwarty turnus wakacyjny
 • "W górach" - trzeci turnus wakacyjny w grupie starszej

  Kolejny tydzień wakacji upłynął nam pod hasłem „góry”. Poznaliśmy łańcuchy górskie występujące  w Polsce oraz pokazaliśmy na mapie ich położenie. Omówiliśmy sam proces ich powstawania oraz przybliżony wiek poszczególnych łańcuchów.

  "W górach" - trzeci turnus wakacyjny w grupie starszej
 • "W górach" - trzeci turnus wakacyjny w grupie młodszej

   Podczas III turnusu wakacyjnego omówiliśmy temat pod tytułem „W górach”. Przy użyciu mapy Polski pokazaliśmy gdzie leżą góry oraz jakie góry występują w Polsce, skupiając się głównie na Tatarach.

  "W górach" - trzeci turnus wakacyjny w grupie młodszej
 • "Nad wodą" - drugi turnus wakacyjny

  Podczas naszego II turnusu w Ziarenku pod tytułem – „ Nad wodą” tydzień minął nam pod znakiem bezpieczeństwa nad wodą oraz wszystkim tym, co z nią związane.

  "Nad wodą" - drugi turnus wakacyjny
 • Harcerzem być to gratka nie lada - pierwszy turnus wakacyjny

  Pierwszy turnus wakacyjny upłynął pod znakiem rozmów dotyczących  tego, co kojarzy nam się z wyrazem  „namiot” i jak możemy go wykorzystać na wakacjach. 

  Harcerzem być to gratka nie lada - pierwszy turnus wakacyjny
 • Stokrotki i Fiołki na Starym Mieście

  Pod koniec czerwca przedszkolaki postanowiły poszerzyć swoja wiedzę o rodzinnym mieście i wybrały się na długą wycieczkę szlakiem legend lubelskich.

  Stokrotki i Fiołki na Starym Mieście
 • Wisienki - grupa na medal

  Nasze Wisienki zdobyły II miejsce w plebiscycie Kuriera Lubelskiego "Przedszkole na medal" w kategorii grup przedszkolnych Lublina.

  Wisienki - grupa na medal
 • Na turystycznym szlaku - Fasolki na przeglądzie piosenki

  W czwartek 14 czerwca w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego odbył się IV Międzyprzedszkolny Przegląd Piosenki Turystycznej ,,Na Turystycznym Szlaku…”. 

  Na turystycznym szlaku - Fasolki na przeglądzie piosenki
 • Najweselszy dzień w roku czyli jak Wisienki świętowały Dzień Dziecka

  Najmłodsza grupa ziarenkowiczów swoje święto obchodziła w sali zabaw Fiku - Miku. Niektóre dzieci były na początku onieśmielone, ale z czasem zabawa rozkręciła się na całego. 

  Najweselszy dzień w roku czyli jak Wisienki świętowały Dzień Dziecka
 • Stokrotki i Fiołki poznają historię lubelskiego sportu

  Na początku maja Stokrotki oraz Fiołki postanowiły wzbogacić swoją wiedzę o lubelskich sportowcach. W tym celu udały się do Centrum Historii Sportu w Lublinie. Ciekawie zorganizowane ekspozycje od razu przykuły uwagę dzieci, a informacje i ważne wydarzenia sportowe, o których opowiadał pan przewodnik poszerzyły wiedzę naszych małych kibiców.

  Stokrotki i Fiołki poznają historię lubelskiego sportu
 • O tym jak Stokrotki eksperymentowały

  Nasza najstarsza grupa jest bardzo ciekawa świata, nic więc dziwnego, że na wieść o zbliżających się warsztatach eksperymentów chemicznych dzieci zareagowały z wielkim entuzjazmem. Warsztaty poprowadziła przesympatyczne pani Ela - znana już dzieciom z wcześniejszych wizyt w Ziarenku.

  O tym jak Stokrotki eksperymentowały
 • Wycieczka do Pszczelej Woli

  Czy przedszkolaków można zainteresować pszczelarstwem? Ależ oczywiście. Nasze przedszkolaki, które odwiedziły Pszczelą Wolę były zachwycone zieloną lekcją, podczas której poznały życie pszczół, akcesoria pszczelarza, zwyczaje misiów i sposoby przechytrzenia ich przez ludzi. 

  Wycieczka do Pszczelej Woli