Przedszkole Przyjazne Rodzinie

Zapisz dziecko do Ziarenka

 • Eko-klimaty - ósmy turnus wakacyjny

  W minionym tygodniu zatytułowanym "eco" z grupą starszaków rozmawialiśmy o tym co należy robić, aby dbać o naszą planetę, segregowaliśmy śmieci do odpowiednich pojemników oraz stworzyliśmy "eco-plakat"

  Eko-klimaty - ósmy turnus wakacyjny
 • Letnie mistrzostwo nauki - szósty turnus wakacyjny

  Za nami kolejny turnus wakacyjny. Przedszkolaki zamieniły się w naukowców, sprawdziły co można wyczarować z wody, oleju, sody i octu...

  Letnie mistrzostwo nauki - szósty turnus wakacyjny
 • Trzy, dwa, jeden, zero, start... - trzeci turnus wakacyjny

  W tym tygodniu robiliśmy to, co każde dziecko potrafi najlepiej, czyli skakaliśmy i biegaliśmy.

  Trzy, dwa, jeden, zero, start... - trzeci turnus wakacyjny
 • Kuchnia z różnych stron świata - drugi turnus wakacyjny

  W tygodniu związanym z kulinariami grupa dzieci starszych zapoznała się z potrawami z różnych stron świata.

  Kuchnia z różnych stron świata - drugi turnus wakacyjny
 • Wycieczka do Regionalnego Muzeum Cebularza

  W drugim tygodniu wakacji obie grupy naszych przedszkolaków wybrały się na wycieczkę do Regionalnego Muzeum Cebularza. 

  Wycieczka do Regionalnego Muzeum Cebularza
 • Przygoda z tańcem - pierwszy turnus wakacyjny

  Młodsza grupa przedszkolna swoją przygodę z tańcem rozpoczęła od zabawy „Wiewióreczka mała”, w czasie której dzieci miały okazje zatańczyć walca, polkę, kujawiaka i krakowiaka.

  Przygoda z tańcem - pierwszy turnus wakacyjny
 • Rumianki tańczą na Hawajach

  W pierwszym tygodniu wakacji Rumianki poznały różne style taneczne między innymi walczyk i polonez. Wybrały się także na Hawaje ubrane w samodzielnie wykonane naszyjniki hawajskie i zatańczyły taniec Hula

  Rumianki tańczą na Hawajach
 • Rumianki nad morzem

  Rumianki rozpoczęły wakacje nad morzem. Poznały zasady bezpiecznego korzystania z kąpieli słonecznych. Wykonały kolorowe prace plastyczne.Oczywiście nie zabrakło też zabaw w wodzie rozwijających motorykę małą, koordynację wzrokowo ruchową oraz ćwiczenia oddechowe.

  Rumianki nad morzem
 • Fiołki żegnają przedszkole

  Jak co roku - dzieci nam dorastają i czas się z niektórymi pożegnać. W tym roku naszą najstarszą grupą były Fiołki i to one właśnie po wakacjach wyruszą na dalszy podbój świata.

  Fiołki żegnają przedszkole
 • Występ Koniczynek z okazji Dnia Mamy i Taty

  Pod koniec czerwca do Ziarenka przybyli rodzice Koniczynek, które przedstawiły program artystyczny eksponując swoje umiejętności muzyczne, ruchowe oraz recytatorskie.

  Występ Koniczynek z okazji Dnia Mamy i Taty
 • Dzień Mamy i Taty w Rumiankach

  Rumianki również podziękowały rodzicom za ich trud włożony w życiu codziennym. Odświętnie ubrane dzieci pięknie tańczyły, śpiewały i recytowały wierszyki.

  Dzień Mamy i Taty w Rumiankach
 • Groszki witają słoneczne wakacje

  Groszki w swój występ włożyły całe swoje serduszka  - w końcu widownią byli ukochani rodzice. Pięknie i głośno recytowały i śpiewały. Z wielkim zaangażowaniem zatańczyły układ taneczny z kolorowymi chusteczkami.

  Groszki witają słoneczne wakacje
 • Brzydkie kaczątko - inscenizacja w Wisienkach

  Wisienki również przygotowały niespodziankę dla swoich rodziców i jednocześnie pożegnały się z rolą "średniaków" w naszym przedszkolu. Już od września Wisienki będą poważnymi starszakami.

  Brzydkie kaczątko - inscenizacja w Wisienkach
 • Zakończenie roku w Fasolkach

  Rok przedszkolny dobiega końca i nadchodzą słoneczne wakacje. Jak co roku każda grupa pożegnała się z przedszkolem w sposób niezwykle uroczysty, tym bardziej, że dzieci przygotowały specjalny repertuar z okazji Dnia Mamy i Taty.

  Zakończenie roku w Fasolkach
 • Kodowanie w Fasolkach

  Aktywności wprowadzające podstawy kodowania można bardzo łatwo wpleść w zajęcia z zakresu każdej edukacji, połączyć z matematyką, edukacją językową, edukacją artystyczną, gimnastyką. 

  Kodowanie w Fasolkach
 • Piknik rodzinny w wiosce Topai

  W upalną sobotę czerwca odbył się piknik rodzinny w indiańskiej wiosce Topai, która położona jest niedaleko Lublina, w miejscowości Olszanka, na terenie przepięknego Krzczonowskiego Parku Krajobrazowego. Pogoda nam dopisała - słoneczko przygrzewało, a białe chmurki pozwalały odetchnąć.

  Piknik rodzinny w wiosce Topai
 • Fiołki poznają pracę cukiernika

  Na początku czerwca Fiołki wybrały się do Arty­stycz­nej Cukierni Creamy. Z ogrom­nym zacie­ka­wie­niem  dzieci zwie­dzi­ły zaple­cze cukierni. Fiołki mogły zoba­czyć róż­nego rodzaju foremki i formy, w któ­rych wypie­kane są torty, cia­steczka, babecz­ki…

  Fiołki poznają pracę cukiernika
 • Groszki świętują Dzień Dziecka

  Z okazji Dnia Dziecka Groszki wybrały się na piknik do wąwozu. Świętowanie rozpoczęliśmy od odpoczynku na kocyku oraz pysznego poczęstunku w którego przygotowaniu brały udział dzieci.

  Groszki świętują Dzień Dziecka
 • Dzień Dziecka w Wisienkach i Fasolkach

  Dzień Dziecka, to bardzo ważne wydarzenie w naszym przedszkolu. Wisienki i Fasolki świętowały go wspólnie, na pikniku w plenerze.

  Dzień Dziecka w Wisienkach i Fasolkach
 • Dzień Dziecka w Fiołkach
  Dzień Dziecka - jeden z najbardziej wyczekiwanych dni w ciągu roku Fiołki świętowały na pikniku. Dzieci wraz z rodzicami przygotowały plecaki, w których znalazły się słodkie przekąski oraz soki. 
  Dzień Dziecka w Fiołkach
 • Brudne dziecko to szczęśliwe dziecko czyli najlepszy Dzień Dziecka w Rumiankach

  Zajęcia Sensoplastyka® to podróż w krainę zmysłów oraz wolnego wyboru. Dzieci poznają nowe formy wyrazu, rozwijają swoją kreatywność i twórcze myślenie.

  Brudne dziecko to szczęśliwe dziecko czyli najlepszy Dzień Dziecka w Rumiankach
 • Warsztaty z pierwszej pomocy
  Grupa Fiołków w tym roku szkolnym odbyła cykl warsztatów poświęconych udzielaniu pierwszej pomocy. Warsztaty prowadziła p. Marta - niezwykle charyzmatyczna i pomysłowa osoba, która dzielnie odpowiadała na falę pytań nurtujących dzieci. 
  Warsztaty z pierwszej pomocy
 • Tę pszczółkę, którą tu widzicie... czyli wizyta pszczelarza w naszym przedszkolu

  Niedawno odwiedził nasze przedszkole pan Aleksander Rębacz, autor książeczki "Fascynujący Świat Pszczół", który w niezwykle kreatywny sposób opowiadał dzieciom o życiu tych pożytecznych owadów.

  Tę pszczółkę, którą tu widzicie... czyli wizyta pszczelarza w naszym przedszkolu
 • Dzień Mamy i Taty w Fiołkach

  W majowe popołudnie Fiołki zaprosiły swoich rodziców na występ z okazji dnia Mamy i Taty. Był to występ niezwykły, ponieważ dzieci przypomniały rodzicom różne postaci z bajek, w które wcielały się na przestrzeni czterech lat spędzonych w naszym przedszkolu.

  Dzień Mamy i Taty w Fiołkach
 • Eksperymenty w Groszkach

  Dzieci w drodze doświadczeń poznały budowę jajka, uczyły się rozpoznawać jajko ugotowane od surowego, dowiedziały się co dzieje się z jajkiem po włożeniu go do octu zaś na zajęciach z angielskiego wykonały kolorową tęczę z cukierków.

  Eksperymenty w Groszkach
 • Przygotowania do Świąt Wielkanocnych w Groszkach.

  Nasze najmłodsze przedszkolaki poznały symbole Świąt, przygotowały wielkanocny koszyczek, wykonały pisanki w zielone groszki, koguciki z kolorowymi piórkami, zajączki z rolek po papierze, kurczaczki w barwnych skorupkach oraz stroiki z własnoręcznie posianej rzeżuchy.

  Przygotowania do Świąt Wielkanocnych w Groszkach.
 • Konkurs Piosenki Wiosennej

  W ostatnim tygodniu kwietnia cztery dziewczynki z naszego przedszkola wystąpiły w Niepublicznym Przedszkolu Koralik na Pierwszym Międzyprzedszkolnym Konkursie Piosenki Wiosennej. 

  Konkurs Piosenki Wiosennej
 • Wiosna w Groszkach

  Długo wyczekiwana pora roku została powitana przez najmłodsze przedszkolaki poprzez wspólne tańce, śpiewanie piosenki "Maszeruje wiosna", przymierzanie wianka z kwiatów, wykonanie prac plastycznych przedstawiających tulipany oraz żonkile.

  Wiosna w Groszkach
 • Światowy Dzień Ziemi u Fiołków

  Jak co roku w grupie Fiołków obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. W związku z tym, że świat się zmienia i powstają nowe zagrożenia o których musimy pamiętać, poświęciliśmy cały tydzień na tworzenie ewentualnych rozwiązań.

  Światowy Dzień Ziemi u Fiołków
 • Goście w Fasolkach

  Goście w Fasolkach

  Goście w Fasolkach
 • „Zadbaj o piękny uśmiech”, czyli Wisienki u stomatologa

  Dlaczego po posiłku należy myć zęby? Co to jest próchnica i dlaczego trzeba odwiedzać stomatologa? Na te i inne pytania, dotyczące zdrowych zębów i pięknego uśmiechu, dzieci poznały odpowiedzi na zajęciach w gabinecie stomatologicznym.

  „Zadbaj o piękny uśmiech”, czyli Wisienki u stomatologa
 • Pisanki ozdobione wstążką czyli warsztaty wielkanocne w Fiołkach

  Warsztaty Wielkanocne w naszej najstarszej grupie odbyły się 8 kwietnia. Pani Dominika zaprezentowała dosyć pracochłonną metodę zdobienia jajek za pomocą kawałków satynowej lub rypsowej wstążki.

  Pisanki ozdobione wstążką czyli warsztaty wielkanocne w Fiołkach
 • Wisienki robią palemki

  W tym roku w trakcie warsztatów wielkanocnych w Wisienkach powstały przepiękne palmy. Dzieci z zapałem pomagały rodzicom tworzyć bibułkowe kwiaty, które następnie trzeba było przywiązać do żywych gałązek bukszpanu.

  Wisienki robią palemki
 • Pisanki w kółeczka czyli warsztaty wielkanocne w Fasolkach

  Bardzo ciekawy pomysł zdobienia jajek wielkanocnych pokazała Pani Justyna na warsztatach w Fasolkach, które odbyły się w czwartkowe popołudnie.

  Pisanki w kółeczka czyli warsztaty wielkanocne w Fasolkach
 • Kolorowe stroiki czyli warsztaty wielkanocne w Rumiankach

  Na warsztatach najmłodszej grupy - naszych milusińskich Rumianków powstały kolorowe stroiki. Miło było patrzeć jak maluchy z zapałem wybierały dekoracje.

  Kolorowe stroiki czyli warsztaty wielkanocne w Rumiankach
 • Palemki z bukszpanu czyli warsztaty wielkanocne w Groszkach

  Małe, ale bardzo oryginalne palmy powstały na warsztatach w Groszkach. Najpierw dzieci wybierały kolory krepiny do swoich  palemek.

  Palemki z bukszpanu czyli warsztaty wielkanocne w Groszkach
 • Włóczkowe wianki czyli warsztaty wielkanocne w Koniczynkach

  W czasie warsztatów w Koniczynkach powstały bardzo oryginalne ozdoby - wianki w kształcie jajka. Zadanie było proste, ale wymagało nie lada cierpliwości i uwagi.

  Włóczkowe wianki czyli warsztaty wielkanocne w Koniczynkach
 • Bo to bardzo ważna rzecz, żeby zdrowe zęby mieć

  W pewien marcowy dzień Fasolki odwiedziły pobliski gabinet stomatologiczny. Dla większości dzieci była to pierwsza wizyta u dentysty, więc już od wejścia dzieci rozglądały się z dużym zaciekawieniem.

  Bo to bardzo ważna rzecz, żeby zdrowe zęby mieć
 • Fasolki i Wisienki w drukarni

  Przedszkolaki z „Ziarenka” odwiedziły drukarnię Wydawnictwa „Gaudium”. Głównym celem wycieczki było zapoznanie z etapami powstawania książki.

  Fasolki i Wisienki w drukarni
 • Wisienki robią własna pizzę

  Z okazji światowego dnia pizzy Wisienki postanowiły dowiedzieć się: jak nazywa się czapka Pizzera? gdzie przyrządzono pierwszą pizzę? kto to jest księżniczka Margherita i co ma wspólnego z plackiem drożdżowym?

  Wisienki robią własna pizzę
 • Fiołki i Fasolki poznają tajniki prawdziwej włoskiej pizzy

  Pizza to obecnie najpopularniejsze danie na świecie. Historię powstania pizzy miały okazje poznać nasze przedszkolaki przy okazji warsztatów zorganizowanych przez restaurację Pizza Dominium w Galerii Orkana.

  Fiołki i Fasolki poznają tajniki prawdziwej włoskiej pizzy
 • Jak powstają animacje Disney'a - warsztaty w Fiołkach

  Bajki Disney'a to obowiązkowa część dzieciństwa wszystkich pociech. Uczą nas moralności i asertywności, są mistrzowsko wykonane - nic więc dziwnego, że każda z animacji staje się światowym hitem.

  Jak powstają animacje Disney'a - warsztaty w Fiołkach
 • Zabawa karnawałowa

  Wszystkie przedszkolaki czekają z niecierpliwością na ten dzień, szykując wraz z rodzicami wymarzone przebranie. To jeden z nielicznych dni w roku, kiedy dziecięce marzenia spełniają się jak za pomocą czarodziejskiej różdżki.

  Zabawa karnawałowa
 • Dzień Babci i Dziadka w Rumiankach

  Nasze żłobkowe maluszki również świętowały Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji odbyło się uroczyste przedstawienie.

  Dzień Babci i Dziadka w Rumiankach
 • Koncert życzeń dla Babci i Dziadka w Wisienkach

  Dzień Babci i Dziadka w Wisienkach był w tym roku niesamowitym przeżyciem - zarówno dla dzieci jak i zaproszonych z tej okazji gości.

  Koncert życzeń dla Babci i Dziadka w Wisienkach
 • Dzień Babci i Dziadka w Koniczynkach

  W Koniczynkach również przedszkolaki świętowały Dzień Babci i Dziadka. W styczniowe popołudnie roześmiane dzieci słowem i piosenką wyraziły miłość i wdzięczność za Ich dobroć i cierpliwość.

  Dzień Babci i Dziadka w Koniczynkach
 • Dzień Babci i Dziadka w Groszkach

  W Groszkach obchody Dnia Babci i Dziadka były nie lada wydarzeniem - po raz pierwszy wnuczęta gościły swoich bliskich w przedszkolu.

  Dzień Babci i Dziadka w Groszkach
 • Jak wnuczęta widzą przeszłość czyli Dzień Babci i Dziadka w Fasolkach

  Fasolki przyzwyczaiły już swoją widownię do bardzo rozbudowanego i zróżnicowanego repertuaru. I tym razem nie rozczarowały publiczności, którą w dużej mierze stanowiły Babcie i Dziadkowie zaproszeni z okazji Ich święta.

  Jak wnuczęta widzą przeszłość czyli Dzień Babci i Dziadka w Fasolkach
 • Zmagania z rzepką czyli Dzień Babci i Dziadka w Fiołkach

  Tym razem najpiękniejsze Święto w roku - Dzień Babci i Dziadka, Fiołki postanowiły uczcić przygotowując inscenizację wierszyka Juliana Tuwima "Rzepka".

  Zmagania z rzepką czyli Dzień Babci i Dziadka w Fiołkach
 • Nauka przez zabawę, czyli proste doświadczenia w przedszkolu

  Domowe doświadczenia, które można wykonać w kilka chwil, to świetna zabawa dla dzieci. Najlepszym sposobem zaspokajania ich naturalnej ciekawości są zabawy badawcze.

   

  Nauka przez zabawę, czyli proste doświadczenia w przedszkolu
 • Spotkanie z ratownikiem

  Przy okazji omawiania tematu jak dbać o zdrowie, naszą grupę odwiedziła pani Marta, która przybliżyła nam zawód ratownika medycznego.

  Spotkanie z ratownikiem
 • Świetlne akcenty - kolędowanie w Wisienkach

  Wisienki przygotowały dla swoich najbliższych piękne i tradycyjne przedstawienie. Wierszyki i kolędy zaśpiewane przez dzieci były przeplatane wierszykami o tematyce bożonarodzeniowej.

  Świetlne akcenty - kolędowanie w Wisienkach
 • Przekażcie sobie znak pokoju - kolędowanie w Fiołkach

  Nasza najstarsza grupa wprowadziła swoich najbliższych w świąteczny nastrój przy pomocy niezwykle ciekawego przedstawienia. Dzieci śpiewały znane kolędy, które były oddzielone od siebie scenkami o tematyce jasełkowe z dodaną szczyptą humoru w postaci nowoczesnych gadżetów.

  Przekażcie sobie znak pokoju - kolędowanie w Fiołkach
 • Fasolki kolędują przy akompaniamencie gitary

  Przedświąteczne spotkanie z rodzicami rozpoczęło wspólne przygotowanie choinkowego łańcucha i przystrojenie nim świątecznego drzewka. Następnie Fasolki przepięknie zaśpiewały kilka kolęd.

  Fasolki kolędują przy akompaniamencie gitary
 • Jasełka w Koniczynkach

  W grupie Koniczynek, specjalnie dla rodziców, zostało przygotowane przepiękne przedstawienie. Tego dnia w sali zaroiło się od aniołków w białych sukniach i pastuszków w baranicach.

  Jasełka w Koniczynkach
 • Rumianki ubierają choinkę

  Grupa żłobkowa przygotowała w tym roku piękną niespodziankę dla rodziców. Po krótkim, ale jakże uroczym występie, w czasie którego dzieci zaśpiewały i zatańczyły dla zgromadzonej w sali widowni, na wszystkich czekało wyzwanie. A było to....

  Rumianki ubierają choinkę
 • Pachnące świeczki w Groszkach

  Grudzień w naszym przedszkolu upływa na wspólnym przygotowywaniu się do tych najpiękniejszych dni każdego roku - Świąt Bożego Narodzenia.

  Pachnące świeczki w Groszkach
 • Skąd się wzięły pierniki, czyli historia korzennych ciasteczek

  Pierniki są uważane za polski przysmak. Najczęściej kojarzą się z toruńskimi ciasteczkami. Tak na prawdę pochodzą z regionu dzisiejszej Holandii...

  Skąd się wzięły pierniki, czyli historia korzennych ciasteczek
 • Święty Mikołaju, Święty Mikołaju...

  Jak co roku szóstego grudnia w przedszkolu dało się wyczuć wielkie podekscytowanie zarówno wśród dzieci jak i wśród dorosłych. Wszyscy czekali na bardzo ważnego gościa - Świętego Mikołaja.

  Święty Mikołaju, Święty Mikołaju...
 • Święto mojej Ojczyzny

  Czterolatki z „Ziarenka”, z wielkim przejęciem uczestniczyły w zajęciach kształtujących postawy „małych patriotów”, w przeddzień 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

  Święto mojej Ojczyzny
 • Sportowe zabawy w klubokawiarni Agrafka

  W listopadzie Fasolki odwiedziły klubokawiarnię Agrafka, którą prowadzi jedna z fasolkowych mam. Najpierw dzieci miały zorganizowane zajęcia sportowe, podczas których oprócz wspaniałej zabawy, ćwiczyły swoja sprawność fizyczną, spostrzegawczość i koncentrację.

  Sportowe zabawy w klubokawiarni Agrafka
 • Zjawisko sublimacji - warsztaty chemiczne w Koniczynkach

  Fascynatów chemii mamy w Ziarenku wielu. Wizyta Pani Eli na początku listopada spotkała się więc zgodnie z przewidywaniami, z wielkim entuzjazmem w Koniczynkach.

  Zjawisko sublimacji - warsztaty chemiczne w Koniczynkach
 • Suchy lód - warsztaty chemiczne w Fiołkach

  Na początku listopada nasze przedszkole odwiedziła znana już dzieciom dobrze Pani Ela, tym razem przynosząc ze sobą wielką skrzynię z tajemniczą zawartością.

  Suchy lód - warsztaty chemiczne w Fiołkach
 • Fasolki i Wisienki pieką bułeczki

  W słoneczną środę października dwie grupy naszych przedszkolaków uczyły się wypiekać drożdżowe bułeczki. Najpierw poznały wszystkie składniki ciasta, a następnie pod kierunkiem pań prowadzących warsztaty przygotowały zaczyn.

  Fasolki i Wisienki pieką bułeczki
 • Pasowanie na przedszkolaka w Groszkach

  Wraz z początkiem roku szkolnego witamy nowe dzieci w naszym przedszkolu, a w październiku odbywa się wielka uroczystość - przyjęcie dzieci w poczet braci przedszkolnej.

  Pasowanie na przedszkolaka w Groszkach
 • Fiołki wypiekają bułeczki w piekarni

  Fiołki postanowiły spróbować swoich sił w zawodzie piekarza i w tym celu udały się do podlubelskiej piekarni, którą prowadzą Państwo Zubrzyccy.

  Fiołki wypiekają bułeczki w piekarni
 • Wsi spokojna, wsi wesoła - Fasolki i Wisienki w sielskich klimatach

  Korzystając z pięknej pogody, 19 września Wisienki i Fasolki odwiedziły panią Bogumiłę w gospodarstwie agroturystycznym w Krzczonowie. Dla niektórych dzieci było to pierwsze tak bliskie spotkanie z naturą. Dzieci odwiedziły oborę, a w niej mogły dotknąć i nakarmić krowy i kozy.

  Wsi spokojna, wsi wesoła - Fasolki i Wisienki w sielskich klimatach
 • Fiołki rozmawiały o wakacyjnych podróżach

  Fiołki rozmawiały o wakacyjnych podróżach  Skakaliśmy na kamienistej plaży, zbieraliśmy muszle, szukaliśmy skarbów na dnie oceanu oraz sprawdzaliśmy jak mocna jest sieć rybacka...

  Fiołki rozmawiały o wakacyjnych podróżach
 • Pierwszy tydzień w Fasolkach

  Pierwszy tydzień w Fasolkach minął bardzo szybko. Czas upłynął nam na wykonywaniu różnorodnych zajęć. Lekcja ciszy sprzyjała lepszemu skupieniu oraz efektywniejszej pracy.

  Pierwszy tydzień w Fasolkach
 • Gry i zabawy podwórkowe - siódmy turnus wakacyjny

  Przedostatni turnus wakacyjny upłynął nam na zabawach podwórkowych. Zabawy z dawnych lat. Zabawy podwórkowe z naszego dzieciństwa.

  Gry i zabawy podwórkowe - siódmy turnus wakacyjny
 • Stylowe dzieciaki - szósty turnus wakacyjny

  W naszym przedszkolu nie można się nudzić! Wakacje to czas radosnych zabaw i wielu atrakcji. Piękna pogoda sprzyja wakacyjnemu odpoczynkowi. Przedszkolaki aktywnie uczestniczą w tematycznych turnusach wakacyjnych.

  Stylowe dzieciaki - szósty turnus wakacyjny
 • Tęczowe dni - piąty turnus wakacyjny

  Piąty tydzień wakacji upłynął naszym Przedszkolakom „tęczowo”. Dzieci wysłuchały opowiadania o tęczy, poznały jej siedem barw, w czym pomógł wierszyk: „Czemu Patrzysz Żabko Zielona Na Głodnego Filomena” – pierwsze litery wyrazów wiersza stanowią pierwsze litery kolorów tęczy.

  Tęczowe dni - piąty turnus wakacyjny
 • czwarty turnus wakacyjny
 • "W górach" - trzeci turnus wakacyjny w grupie starszej

  Kolejny tydzień wakacji upłynął nam pod hasłem „góry”. Poznaliśmy łańcuchy górskie występujące  w Polsce oraz pokazaliśmy na mapie ich położenie. Omówiliśmy sam proces ich powstawania oraz przybliżony wiek poszczególnych łańcuchów.

  "W górach" - trzeci turnus wakacyjny w grupie starszej
 • "W górach" - trzeci turnus wakacyjny w grupie młodszej

   Podczas III turnusu wakacyjnego omówiliśmy temat pod tytułem „W górach”. Przy użyciu mapy Polski pokazaliśmy gdzie leżą góry oraz jakie góry występują w Polsce, skupiając się głównie na Tatarach.

  "W górach" - trzeci turnus wakacyjny w grupie młodszej
 • "Nad wodą" - drugi turnus wakacyjny

  Podczas naszego II turnusu w Ziarenku pod tytułem – „ Nad wodą” tydzień minął nam pod znakiem bezpieczeństwa nad wodą oraz wszystkim tym, co z nią związane.

  "Nad wodą" - drugi turnus wakacyjny
 • Harcerzem być to gratka nie lada - pierwszy turnus wakacyjny

  Pierwszy turnus wakacyjny upłynął pod znakiem rozmów dotyczących  tego, co kojarzy nam się z wyrazem  „namiot” i jak możemy go wykorzystać na wakacjach. 

  Harcerzem być to gratka nie lada - pierwszy turnus wakacyjny
 • Stokrotki i Fiołki na Starym Mieście

  Pod koniec czerwca przedszkolaki postanowiły poszerzyć swoja wiedzę o rodzinnym mieście i wybrały się na długą wycieczkę szlakiem legend lubelskich.

  Stokrotki i Fiołki na Starym Mieście
 • Wisienki - grupa na medal

  Nasze Wisienki zdobyły II miejsce w plebiscycie Kuriera Lubelskiego "Przedszkole na medal" w kategorii grup przedszkolnych Lublina.

  Wisienki - grupa na medal
 • Na turystycznym szlaku - Fasolki na przeglądzie piosenki

  W czwartek 14 czerwca w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego odbył się IV Międzyprzedszkolny Przegląd Piosenki Turystycznej ,,Na Turystycznym Szlaku…”. 

  Na turystycznym szlaku - Fasolki na przeglądzie piosenki
 • Najweselszy dzień w roku czyli jak Wisienki świętowały Dzień Dziecka

  Najmłodsza grupa ziarenkowiczów swoje święto obchodziła w sali zabaw Fiku - Miku. Niektóre dzieci były na początku onieśmielone, ale z czasem zabawa rozkręciła się na całego. 

  Najweselszy dzień w roku czyli jak Wisienki świętowały Dzień Dziecka
 • Stokrotki i Fiołki poznają historię lubelskiego sportu

  Na początku maja Stokrotki oraz Fiołki postanowiły wzbogacić swoją wiedzę o lubelskich sportowcach. W tym celu udały się do Centrum Historii Sportu w Lublinie. Ciekawie zorganizowane ekspozycje od razu przykuły uwagę dzieci, a informacje i ważne wydarzenia sportowe, o których opowiadał pan przewodnik poszerzyły wiedzę naszych małych kibiców.

  Stokrotki i Fiołki poznają historię lubelskiego sportu
 • O tym jak Stokrotki eksperymentowały

  Nasza najstarsza grupa jest bardzo ciekawa świata, nic więc dziwnego, że na wieść o zbliżających się warsztatach eksperymentów chemicznych dzieci zareagowały z wielkim entuzjazmem. Warsztaty poprowadziła przesympatyczne pani Ela - znana już dzieciom z wcześniejszych wizyt w Ziarenku.

  O tym jak Stokrotki eksperymentowały
 • Wycieczka do Pszczelej Woli

  Czy przedszkolaków można zainteresować pszczelarstwem? Ależ oczywiście. Nasze przedszkolaki, które odwiedziły Pszczelą Wolę były zachwycone zieloną lekcją, podczas której poznały życie pszczół, akcesoria pszczelarza, zwyczaje misiów i sposoby przechytrzenia ich przez ludzi. 

  Wycieczka do Pszczelej Woli
 • Wisienki w czekoladzie

  ”Marzy mi się bom­bo­nierka, istny cud…”: ) Przed­szko­laki w minio­nym tygo­dniu odkry­wały smaki oraz tajem­nice cze­ko­lady.  

  Wisienki w czekoladzie
 • STOKROTKI PRZYGOTOWUJĄ SIĘ DO ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

  Sto­krotki pełną parą roz­po­częły gorący okres wiel­ka­noc­nych przy­go­to­wań, przyj­rzyjmy się ich pracy :)  

  STOKROTKI PRZYGOTOWUJĄ SIĘ DO ŚWIĄT WIELKANOCNYCH
 • Od jajka do kury – zajęcia w Fasolkach

  Kto był pierw­szy? Kura czy jajko? Na te i inne pyta­nia odpo­wia­dały w ubie­głym tygo­dniu Fasolki: )  

  Od jajka do kury – zajęcia w Fasolkach
 • Kolorowe święta - warsztaty wielkanocne w Rumiankach

  Nasze maluchy wspólnie z rodzicami również przygotowały się do Świąt Wielkiej Nocy. Ich zadanie polegało na ozdobieniu styropianowych zajączków, baranków i jajek.

  Kolorowe święta - warsztaty wielkanocne w Rumiankach
 • Przepiękne pisanki - warsztaty wielkanocne w Wisienkach

  Najmłodsza grupa przedszkolaków po raz pierwszy uczestniczyła w wielkanocnych warsztatach. Przed podekscytowanymi dziećmi i ich rodzicami było trudne zadanie - wykonanie pisanki za pomocą wosku pod czujnym okiem pani Bogumiły.

  Przepiękne pisanki - warsztaty wielkanocne w Wisienkach
 • Pisankowe cuda- warsztaty wielkanocne w Stokrotkach

  Pani Bogumiła zawitała również na warsztatach wielkanocnych w Stokrotkach. Tutaj również opowiadała ciekawie na temat lubelskich zwyczajów świątecznych, a zwłaszcza o charakterystycznych dla województwa lubelskiego pisankach krzczonowskich. 

  Pisankowe cuda- warsztaty wielkanocne w Stokrotkach
 • Modernistyczne pisanki - warsztaty wielkanocne w Fiołkach

  Warsztaty w Fasolkach przebiegły jak zwykle w cudownej, rodzinnej atmosferze. Wykonane podczas nich posrebrzane jajka będą piękną ozdobą w koszyczkach i wniosą odrobinę nowoczesności w te tradycyjne polskie święta.

  Modernistyczne pisanki - warsztaty wielkanocne w Fiołkach
 • Pisanki woskiem malowane - warsztaty wielkanocne w Fiołkach

  Fiołki wraz z rodzicami miały bardzo trudne zadanie do wykonania - w czasie warsztatów wielkanocnych za pomocą wosku wykonały piękne pisanki. 

  Pisanki woskiem malowane - warsztaty wielkanocne w Fiołkach
 • Kartki świąteczne - warsztaty wielkanocne w Koniczynkach

  W ubiegłym tygodniu przedszkolaki rozpoczęły przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Tradycją naszego przedszkola stały się warsztaty, w których uczestniczą rodzice.

  Kartki świąteczne - warsztaty wielkanocne w Koniczynkach
 • "Instrumenty świata" - warsztaty edukacyjne w Koniczynkach

  Na początku marca Koniczynki uczestniczyły w bardzo ciekawych warsztatach edukacyjnych. Pani Ania, specjalnie z tej okazji zaproszona do naszego przedszkola zabrała dzieci w podróż po różnych zakątkach świata.

  "Instrumenty świata" - warsztaty edukacyjne w Koniczynkach
 • "Instrumenty świata" - warsztaty edukacyjne w Fiołkach i w Fasolkach

  Fiołki i Fasolki na początku marca udały się w muzyczną podróż dookoła świata. Najpierw pani Ania pokazała dzieciom instrumenty pochodzące z obu kontynentów amerykańskich - przebierając dzieci za Indian i Peruwiańczyków. Następnie przyszła pora na wizytę w Afryce.

  "Instrumenty świata" - warsztaty edukacyjne w Fiołkach i w Fasolkach
 • "Instrumenty świata" - warsztaty edukacyjne w Stokrotkach

  Na początku marca nasze przedszkole odwiedziła sympatyczna pani Ania, aby zabrać dzieci w muzyczną podróż dookoła świata. Najpierw przedszkolaki przeniosły się do Ameryki Północnej i Południowej.

  "Instrumenty świata" - warsztaty edukacyjne w Stokrotkach
 • Stokrotki w pizzerii

  W środę, 14 lutego Stokrotki postanowiły dowiedzieć się, jak zrobić prawdziwą włoską pizzę. W tym celu udały się do Galerii Orkana, do pizzerii Dominium. Tam Stokrotki poznały historię włoskiej pizzy oraz recepturę na oryginalne włoskie ciasto.

  Stokrotki w pizzerii
 • Słodkie witaminy, czyli owoce w diecie przedszkolaka…

  ”Wita­minki, wita­minki dla chło­paka i dziew­czynki…”, ale czy Ty wiesz, gdzie poza owo­cami można zna­leźć wita­miny bardzo ważne dla zrów­no­wa­żo­nego roz­woju Two­jego dziecka?: ) 

  Słodkie witaminy, czyli owoce w diecie przedszkolaka…
 • Fiołki i Fasolki na warsztatach kulinarnych

  Nasze "średniaki" również uczestniczyły w warsztatach kulinarnych zorganizowanych w hotelu Victoria. Najpierw samodzielnie pod okiem szefów kuchni przygotowały babeczki, później oryginalną pizzę na gotowych już plackach.

  Fiołki i Fasolki na warsztatach kulinarnych
 • Zabawa karnawałowa w Ziarenku

  Bal przebierańców w przedszkolu to niezwykłe i ekscytujące wydarzenie dla każdego dziecka. tego dnia spełniają się marzenia o byciu księżniczką, piratem, kotkiem czy superbohaterem. Zaraz po śniadaniu dzieci wskoczyły w przygotowane przez rodziców stroje i w przedszkolu zapanowała bajkowa atmosfera.

  Zabawa karnawałowa w Ziarenku