Wielkanocne aktywności w grupie Poziomki

Poziomki poznały tradycje i zwyczaje związane ze Świętami Wielkanocnymi. Wyklejały własne koszyczki ze Święconką,  ucząc się przy tym symboli pokarmów. Wypiekały świąteczne ciasteczka, układały pisankowe wzory,ćwiczyły przy tym percepcję wzrokowo-ruchową. Ćwiczyły motorykę małą wyklejając wielkanocne obrazki. Rozwijały umiejętności matematyczne przeliczając kolorowe pisanki. Wykorzystując farbę i plastikowy widelec stworzyły wielkanocne kurczaczki. Rodzinnie tworzyli piękne ozdoby" Świątecznego baranka" spędzając wspaniale czas na warsztatach Wielkanocnych. W czasie świątecznym dzieci miały okazję uczestniczyć w żywej lekcji przyrody, na której dowiedziały się wiele ciekawostek na temat życia i rozwoju kurcząt.