Od muzyki piękniejsza jest tylko cisza…

POZIOMKI przez cały tydzień próbowały usłyszeć  ciszę.  Nie była to prosta sprawa, bo o absolutną ciszę w przedszkolu wcale nie jest łatwo… Z sali zniknęło sporo zabawek, a dzieci w wolnych chwilach poddawały się ćwiczeniom relaksacyjnym i  skupiały podczas lekcji ciszy. Staraliśmy się obniżać ton głosu, zachowywać ciszę  podczas posiłków czy zabaw swobodnych. Wsłuchiwaliśmy się w otaczające nas dźwięki i odgłosy przyrody. Czytaliśmy wiele książek- bo wtedy też cisza jest niezbędna. Odwiedziła nas także babcia Lenki, by  poczytać Poziomkom ulubione książeczki, a uwieńczeniem tygodnia były warsztaty i mini koncert grany na… misach. Te fantastyczne pochodzące aż z Himalajów instrumenty wydają niezwykły, a zarazem bardzo przyjemny dla ucha dźwięk. Grając na nich doskonale można obserwować jak wytwarzają fale dźwiękowe bardzo się przy tym wyciszając.  Na koniec mogliśmy odpocząć przy dźwiękach mis, a także spróbować uderzyć w gong i wsłuchać się w jego brzmienie- co Poziomkom najbardziej przypadło do gustu.