Dzień Niedźwiedzia Polarnego

Dzień Niedźwiedzia Polarnego w „Ziarenku” był pełen emocji i dobrej zabawy. Rumianki zamieniły się w misie polarne a sala żłobkowa stała się Arktyką. Niedźwiadki nurkowały w zimnej wodzie i łowiły ryby, pływały na krach lodowych i wspinały się na lodowe góry. Zrobiły również portrety niedźwiadków "ubierając" je w miękkie, grube futro.Dzieci z Malinek, Jagódek, Jabłuszek, Groszków i Wisienek poznały ciekawostki z życia niedźwiedzi polarnych. Dzieci mierzyły wielkość łap niedźwiedzi, na własnej skórze przekonały się, w jaki sposób tłuszcz izoluje zwierzęta przed zimną wodą oraz jakie są zwyczaje tych ssaków. Przedszkolaki przygotowały też arktyczny deser oraz prace plastyczne. Zajrzyjcie do naszej galerii i zobaczcie jak fantastycznie bawiliśmy się tego dnia.