Dzień Ośmiornicy w Ziarenku

W Dniu Ośmiornicy Rumianki przygotowały własne morskie stworzenia a potem razem z nimi "nurkowały "w morskich głębinach. Dzień Ośmiornicy w Jabłuszkach minął nam na zabawach ruchowych, tańcach i wykonywaniu różnych zadań aby nakarmić głodną ośmiornicę. Jagódki poznały historię ośmiornicy o imieniu "O" i jej córeczki Małej ośmiornicy. Ta opowieść skłoniła nas do rozmowy o złości i sposobach radzenia sobie z nią (wydmuchiwanie złości w balony). Jagódki bawiły się w ośmiornice tworząc ją z własnych ciał oraz zamieniali się w ośmiornice baletnice. Wykonały również te zwierzęta z bibuły i talerzyków plastikowych. Dzień ośmiornicy w naszej grupie był pełen zabawy i sprawił dzieciom wiele radości. Groszki obejrzały krótki filmik o ośmiornicach, obserwowały bardzo interesujący eksperyment z atramentem, wykonały lapbooki, czyli zeszyty wiedzy i zabaw oraz małe filcowe ośmiorniczki.