Koniczynki obchodzą Światowy Dzień Jeża

„Idzie jeż, idzie jeż może ciebie pokłuć  też…” 10 listopada obchodzimy Światowy Dzień Jeża, choć na pozór wydaje się, jak w utworze Tuwima, że spotkanie z jeżem może być nieprzyjemne, zwierzęta te są niezwykle przyjazne i pożyteczne. Jeż jest najlepszym naturalnym sprzymierzeńcem leśników w walce z groźnymi owadami. Gdzie można spotkać jeża? Czym żywi się jeż? I czy zapada w sen zimowy?  Właśnie na te pytania wspólnie z Koniczynkami szukaliśmy odpowiedzi. Dzieci wykonały  taniec  do utworu „Listopadowe sny”, specjalnie na tę okazję, który można obejrzeć  na naszym Ziarenkowym facebooku  Przedszkolaki wcieliły się w role postaci występujących w piosence: jeża, lisa, świerszcza, gospodarza, wrony, kotków, pieska, kury i świnki. Wszystkie zabawy tego dnia związane były z Jeżem Jerzym i jego urodzinowym przyjęciem   Jeż Jerzy przygotował m.in. ćwiczenia logopedyczne, zadania z uważnego słuchania, zadania matematyczne oraz ćwiczenia spostrzegawczości. Na zakończenie każdy musiał zaprojektować ciepły  sweter do jeża Jerzego  Dzięki takim zajęciom dzieci uczą się szacunku do przyrody i poczucia, że jako ludzie muszą dbać nawet o najmniejszych mieszkańców lasów.