Rumianki kwitną jesienią

"Idzie jesień plony niesie, jesień kolorowa.
Jabłka, gruszki, śliwki, marchew, buraki, ziemniaki, wszystko w koszu chowa."

Jesienne zabawy Rumianków w parku, lesie, sadzie i ogrodzie z wykorzystaniem wierszy i piosenek o tematyce jesiennej. Dzieci zbierały, segregowały i nazywały owoce ( jabłko, gruszka, śliwka) i warzywa (ogórek, pomidor, marchewka). Była również degustacja sałatki owocowej i prace plastyczne: malowanie farbami krajobrazu jesiennego na białym płótnie, jesienne witraże z liści, stempelki warzyw i kolorowe jeżyki przy utworze Vivaldi " Cztery pory roku- Jesień". Akcentem kończącym tematykę "Dary Jesieni" było zrobienie soku malinowego w słoiczkach ze świeżych malin ogrodowych. Dzieci wsypywały maliny do słoiczków i zasypywały je cukrem i obserwowały jak powstaje sok. Zabawy dostarczyły dzieciom wiele radości i przyjemnych wrażeń.