W naszej grupie zagościła prawdziwa wiosna i mnóstwo radości. W ostatnich dniach Cytrynki poznawały mieszkańców łąki – owady oraz małe zwierzęta. Dzieci odkrywały ich zwyczaje, oglądały ilustracje i chętnie dzieliły się własnymi obserwacjami oraz doświadczeniami związanymi z przyrodą. Piękna pogoda zachęcała nas również do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Podczas zabaw na dworze dzieci z ciekawością obserwowały owady w ich naturalnym środowisku, ucząc się uważności i szacunku do przyrody. Cytrynki odwiedziły także bibliotekę, gdzie wysłuchały opowieści o czarodziejskim moście. Spotkanie z książką stało się inspiracją do działań plastycznych – dzieci tworzyły własne kolorowe mosty z papierowych pasków, rozwijając wyobraźnię, kreatywność oraz sprawność manualną.