Nasi ulubieńcy – Stokrotki  zapraszają niecodziennych gości.

 

Stokrotki jako niezwykle gościnna grupa zawsze chętnie zaprasza do siebie nowych gości, zyskując tym sposobem nowych przyjaciół. Na początku tygodnia gościliśmy Amelkę i Kingę Futymę ze swoimi kanarkami. Dziewczynki opowiedziały nam na co trzeba zwrócić uwagę, podczas hodowli, jakie smakołyki jedzą kanarki, dlaczego kanarek ostrzy swój dziób, a nawet widzieliśmy jak się kąpie w swoim baseniku. 

Drugim naszym gościem był Pan Michał, tata Zosi, który zaprezentował Stokrotkom piękne akwarium z rybkami i opowiedział, co jest niezbędne przy zakładaniu własnej hodowli. Towarzyszyła Panu Michałowi urocza asystentka Zosia, która tez mogła się pochwalić nie małą wiedzą i niezwykle sprawnie pomagała zorganizować całe spotkanie Dowiedzieliśmy się , że Danio może być rybką, ze istnieje całuśne Gurami, i dlaczego Mieczyki to Mieczyki i czym się różni samiec od samicy Glonojada oraz wiele innych ciekawych informacji. Pan Michał udzielił nam również kilka ważnych wskazówek, odnośnie naszego zakupu rybki. Dzięki uprzejmości naszego gościa mogliśmy podziwiać akwarium i przyglądać się podwodnemu życiu przez cały dzień. Następnego dnia Krzyś przyniósł w przenośnym akwarium swoje Molinezje i Danio, opowiadając jak dba o swoje zwierzęta.
Kolejnym gościem była mama Ani z Melą – suczką Yorkiem. Na początku wystraszyliśmy naszego gościa, nic dziwnego, gdy zobaczyła nad sobą dwadzieścia raczek do głaskania, ale potem, gdy przyzwyczaiła się do naszej obecności pozwoliła się wyprowadzić na spacer. Mama Ani zaprezentowała nam książeczkę zdrowia, z badaniami i szczepieniami Meli a nawet naklejkami „dzielny pacjent”, które dostaje gdy jest dzielna Ania asystowała mamie i pokazywała, jak trzeba obsługiwać smycz, rozdawała ciasteczka, którymi kto chciał mógł nakarmić, a Mela jak na, nie tylko piękną ale i kulturalną suczkę przystało, prosiła o ciasteczko.