Wizyta pana kucharza w Jabłuszkach

Podczas tygodnia pod tytułem „Jemy zdrowo i kolorowo” , kiedy dzieci zgłębiały wiedzę na czym polega zdrowe odżywianie się naszą grupę odwiedził wyjątkowy gość, a mianowicie pan Wiktor, który jest kucharzem. Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać różne ciekawostki z pracy w kuchni, zobaczyć jak wyglądają narzędzia niezbędne w pracy kucharza czy pooglądać książki kucharskie. Nasz gość opowiadał także o zasadach zdrowego odżywiania się oraz o konieczności spożywania zdrowych posiłków. Jednak najwięcej dobrej zabawy Jabłuszka miały podczas przygotowywania szaszłyków warzywnych i owocowych, na które dzieci wybierały swoje ulubione przysmaki. Dzieci kosztowały także soku ze świeżo wyciskanych pomarańczy czy degustowały się koktajlem z owoców. Niewątpliwie w Jabłuszkach było zdrowo, kolorowo i do tego bardzo wesoło.