Jabłuszka pieką świąteczne pierniczki

Aby poczuć nadchodzące święta Bożego Narodzenia Jabłuszka spędziły bardzo pracowicie wtorkowe i środowe przedpołudnia na pieczeniu oraz na dekorowaniu pierniczków. Podczas zajęć praktycznych dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi cukiernicy. Jabłuszka  nauczyły się kolejnych etapów powstawania tych świątecznych ciasteczek - najpierw powstało ciasto, zostało rozwałkowane, a następnie najprzyjemniejsza cześć wycinanie różnych  kształtów za pomocą foremek. Powstały serduszka, choinki, misie... Później nasze pierniczki zostały upieczone, a ich zapach roznosił się po  naszym przedszkolu. Następnego dnia dzieci dekorowały je samodzielnie za pomocą kolorowych pisaków, z użyciem polewy i barwnych, apetycznych posypek. Myślę że chyba wszyscy zostaliśmy wprowadzeni w ten świąteczny, wyjątkowy nastrój...