Adwent

Kolejny już Adwent zaczynamy z Maryją. Pusty żłóbek, figura Maryi i wieniec adwentowy przypominają, że czas oczekiwania jest czasem ważnym. W tym roku motywem przewodnim wspólnego przygotowania do Bożego Narodzenia będzie modlitwa za nasze Rodziny i rodziny całego świata. Każda grupa przygotowała kalendarz adwentowy. Na Jagódki czekają zadania do wykonania ukryte w małych pudełeczkach.  Codziennie będziemy otwierali jedno i w ten sposób będziemy odliczali dni dzielące nas od Bożego Narodzenia. W czasie Adwentu Wisienki będą "wędrować" z Lublina do Betlejem, rozwiązywać zadania i poznawać zagadnienia związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Groszki odmierzają ten szczególny czas słuchając opowiadań adwentowych ukrytych w choinkach. Każdego dnia czerpiemy naukę z tych wyjątkowych historii. Kalendarz adwentowy w Jabłuszkach ma wprowadzić dzieci w klimat świąt Bożego Narodzenia, inspirować je do twórczych działań dzięki zadaniom ukrytych w kolorowych prezencikach na każdy dzień tygodnia. Malinki przygotowały Kalendarz Adwentowy z kolorowymi sówkami. Każdego dnia czekają na nas zadania, które pozwolą zrozumieć i zbliżyć się do zagadnień związanych z nadchodzącym Bożym Narodzeniem! W Rumiankach czas do Bożego Narodzenia odmierza kalendarz z chmurek. Pan Jezus codziennie schodzi po jednej z nich, by w Święta być jak najbliżej nas. Codziennie zostawia jedno serduszko.