Wakacje 2021 - tydzień szósty

Za sobą mamy tydzień szósty ziarenkowych wakacji. Tydzień ten upłynął pod hasłem: eksperymenty. Malowanie na mleku, zabawa naelektryzowanymi balonami i wywoływanie burzy w szklanym wazonie - tak Rumianki eksperymentowały w tym tygodniu wakacji. Eksperymentalny tydzień w Jabłuszkach i Jagódkach obfitował w różnorodne eksperymenty, podsumowując nieźli z nas naukowcy ponieważ wszystkie nam się udały. Groszki w minionym tygodniu eksperymentowały w oparciu o kolory. Dzieci miały okazję obserwować jak działa siła wyporu oraz dowiedzieć się czy pomarańcza bez skórki utonie. Podczas zajęć dowiedziały się jak powstaje niewidzialny atrament i czy da się 'ożywić' rybki namalowane flamastrem. Podsumowaniem zajęć było tworzenie pracy plastycznej przy pomocy piany. Wisienki i Koniczynki eksperymentowały z powietrzem i ogniem. Sprawdzały właściwości magnesu, mieszały płyny i przeprowadziły test łączenia sody z octem. W przedszkolnym, letnim kinie oglądały doświadczenia i ciekawostki naukowe.