Jagódki w Motylarni

W pewien czerwcowy dzień Jagódki wybrały się na wycieczkę do magicznego miejsca - motylarni. Po wejściu do specjalnego namiotu wszyscy poczuli się jak w prawdziwych tropikach. Wspaniała roślinność, kolorowe rybki i szumiące źródełka wprowadziły nas w wakacyjny nastrój. Główną atrakcją były jednak duże kolorowe motyle. Latały nad głowami dzieci, siadały na ich kolorowych bluzeczkach i dawały się wziąć na ręce. Jagódki niechętnie opuszczały namiot, jednak czekały na nie inne atrakcje. Najpierw dzieci bawiły się w naukowców i pod mikroskopami oglądały różne części ciała motyla. Następnie mogły stworzyć swoje własne motylkowe magnesy oraz bransoletki. Na koniec uczestniczyły w grze terenowej wykazując się ogromną wiedzą na temat tych pięknych owadów oraz dużą zręcznością i sprytem. Wycieczka była bardzo fajna i na długo pozostanie w pamięci dzieci.