Astrid Lindgren i jej bohaterowie

Każdego dnia poznawaliśmy nowych bohaterów książek Astrid Lindgren, nie tylko przygody małej i niezwykłej dziewczynki Pippi Pończoszanki wciągały nas w swój niezwykły świat. Poznaliśmy chłopca o imieniu Kalle, który poskromił byka,  Emila, który ciągle wpadał w tarapaty i oczywiście przypomnieliśmy sobie kto mieszkał w Bullerbyn. W związku z tym, iż Pippi była odkrywcą i na różne sposoby badała otaczający świat, my również postanowiliśmy się tym zająć. Mierzyliśmy na różne sposoby i rozmaitymi miarkami, sprawdzaliśmy kto  w naszej grupie jest najwyższy/najniższy.  Sprawdzaliśmy również długości przedmiotów w sali np. dywanu, stolików, zabawek itp. Ważyliśmy produkty spożywcze takie jak mąka, kasza, ryż, porównywaliśmy ich ciężkość. Koniczynki sprawdzały  czy olej rozpuści się w wodzie, a na koniec zrobiliśmy doświadczenie z krystalizacją soli. Dzięki Astrid Lindgren i jej książkom przenieśliśmy się w piękny świat beztroskiego dzieciństwa na wsi, gdzie wszystko może się wydarzyć. Nie ma tam telefonów, telewizji, dzieci beztrosko biegają po łąkach i zawsze mają coś ciekawego do zrobienia. Książki Astrid są pełne ciepła i wielu wartości, których niestety nasze przedszkolaki często nie mogą doświadczyć. Dlatego przenośmy się tam jak najczęściej.