Odliczamy i czekamy

Razem z Maryją rozpoczęliśmy Adwent - czas przygotowania do świętowania Bożego Narodzenia. Przypomina nam o tym figura Maryi, adwentowy wieniec i specjalne kalendarze odmierzające czas do Świąt. Całe stworzenie czekało na narodziny Syna Bożego, dlatego i w naszej adwentowej dekoracji zobaczymy stopniowo pojawiających się przedstawicieli tegoż stworzenia... Cieszymy się na ten wspólnie przeżywany czas!

W Rumiankach czas do Bożego Narodzenia odmierza adwentowa drabina. Pan Jezus schodzi codziennie jeden szczebel, by w święta być jak najbliżej nas. Codziennie pozostawia jedno serduszko.
W oczekiwaniu na niezwykłe święta Bożego Narodzenia Jabłuszka codziennie słuchają „Opowieści o Aniołkach”, zawieszając na naszej choince kolejne bombki i dekorując je aniołkami.
Jagódki codziennie wysłuchują kolejnych opowiadań adwentowych, które dotyczą wydarzeń historycznych sprzed 2 tys. lat oraz przybliżają tradycje świąteczne. Następnie dyżurny zawiesza na chmurce jednego anioła- w ten sposób dzieci odliczają dni dzielące nas od Bożego Narodzenia.
W Groszkach czas do narodzenia Jezusa wyznacza aniołek, który odwiedza domki i zostawia zadanie dla dzieci na każdy dzień.
W grupie „Wisienek” nie tylko będziemy odliczać dni do Świąt Bożego Narodzenia, ale dobrze się do nich przygotujemy. Na podstawie wybranych tekstów dowiemy się, jakie wartości powinny być dla nas ważne, wykonamy zadania adwentowe i codziennie wybierzemy jeden z 24 puzzli, które na Boże Narodzenie złożą się w szopkę betlejemską. Czas adwentu w naszej grupie ma hasło: „Odliczamy i czekamy…”.
By pełniej i bardziej świadomie przeżywać ten czas Koniczynki przygotowały Kalendarz Adwentowy w formie choinki. Każdego dnia będą miały zadanie do wykonania, pracę plastyczną lub po prostu dobry uczynek.