Groszki – mali lekarze
czyli spotkanie ze studentkami medycyny

Groszki w ramach profilaktyki zdrowotnej uczestniczyły w zajęciach ze studentkami medycyny, które przybliżyły dzieciom specyfikę pracy lekarza. Rozmawialiśmy na temat czynników mających wpływ na utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia, szczególną uwagę zwróciliśmy na prawidłową dietę, dbanie o higienę oraz gimnastykę. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w rozmowie z naszymi gośćmi. Groszki poznały różne narzędzia pracy lekarza, obejrzały scenkę przedstawiającą wizytę misia u lekarza. Następie dzieci przystąpiły do leczenia swoich misi w trzech kącikach lekarskich: chirurgicznym, ortopedycznym oraz lekarz rodzinnego. Dzieci w czasie zabawy zakładały fartuchy, maseczki, posługiwały się strzykawkami, stetoskopem, otoskopem, patyczkiem laryngologicznym, a nawet wypisywały recepty. Na zakończenie spotkania Groszki rozwiązywały zagadki dotyczące zdrowia, otrzymały w prezencie cukierki, długopisy oraz ołówki z figurką lekarza. Dzieci podarowały zaś gościom własnoręcznie wykonaną książeczkę.