Koniczynki i Wisienki podglądają życie mrówek

W październiku gościliśmy w naszym przedszkolu Pana, który fantastycznie opowiedział nam o życiu bardzo małych, ale za to bardzo silnych owadów. Czy wiecie, że małe mrówki, bo o nich tu mowa, mogą unieść 100 razy więcej niż same ważą? Gdyby człowiek był tak silny bez trudu podnosiłby samochody. Ale to nie koniec zaskakujących faktów. Królowa mrówek żyje aż 30 lat, a gdy damy mrówce do picia zielony napój - stanie się ona... zielona! Mrówki możemy hodować w domu w specjalnych akwariach zwanych "antquarium". Oczy mrówki składają się z wielu soczewek - pozwala to dostrzec każdy ruch, ale niestety obraz jest rozmazany - dzieci mogły się o tym przekonać zakładając specjalne okulary. Budowa mrowiska także przestała być już tajemnica - na specjalnym modelu przedszkolaki zobaczyły mrowisko od środka - zarówno część nadziemną jak i tą znajdującą się w ziemi. Wszystkim bardzo podobały się zajęcia i na pewno każdy zapamiętał wiele ciekawostek z życia mrówek.