Koniczynki na Poczcie Głównej

Praca na poczcie jest niezwykle pasjonująca dla dzieci, a co dopiero mówić o Poczcie Głównej! W ciepły październikowy dzień Koniczynki postanowiły zaspokoić swoją ciekawość i udały się na wycieczkę do centrum naszego miasta. Pracownicy Poczty Głównej bardzo ciekawie i ze szczegółami opowiadali dzieciom o swojej pracy, która wcale do lekkich nie należy. Koniczynki były zainteresowane dosłownie wszystkim: skrytkami pocztowymi, nadawaniem paczek, automatem do wydawania numerków dla klientów poczty oraz regałami na których umieszczone są zabawki, książki i pamiątki z Lublina. Bo poczta szuka cały czas sposobu na przyciągnięcie coraz szerszego grona klientów. Największą atrakcja oczywiście było stemplowanie kopert. I za pomocą specjalnego datownika, jak również automatu. Dzieci z zainteresowaniem przyglądały się znaczkom pocztowym - najnowszym kolekcjom wystawionym w witrynach i z radością przyjęły upominki w postaci małych kolorowych karteczek, przypominających wyglądem znaczki pocztowe. Wycieczka była bardzo udana i dostarczyła Koniczynkom mnóstwa pozytywnych wrażeń i wiadomości.