Kuchnia z różnych stron świata - drugi turnus wakacyjny

W tygodniu związanym z kulinariami grupa dzieci starszych zapoznała się z potrawami z różnych stron świata. Dzieci dopasowywały dania do kraju, z którego pochodzą tj. pizza, spaghetti, sushi, żabie udka, hamburger czy owoce morza, a także nasze regionalne potrawy jak bigos czy schabowy. Z plasteliny tworzyły swoje ulubione dania, a wykorzystując swoje palce pomalowały rysunek z koszem pełnym owoców. Starszaki rozmawiały także o zdrowym odżywianiu się, gdzie możemy znaleźć witaminy, jakie owoce i warzywa lubią oraz za pomocą samego zmysłu dotyku musiały rozpoznać jakie owoce skryły się w worku. Kolejno odgadnięte owoce degustowaliśmy, gdzie oprócz jabłka i gruszki, smakowaliśmy nektarynkę, śliwkę, brzoskwinie, banana czy kiwi. Największą natomiast atrakcją dla grupy było samodzielne wykonanie koreczków owocowych według pomysłu i upodobania dzieci ze składników jakie lubią. Przedszkolaki same kroiły owoce na mniejsze części, a następnie nadziewały je na wykałaczki. Pod koniec wspólnie smakowaliśmy pysznych kolorowych przekąsek wykonanych przez dzieci.