Fiołki poznają pracę cukiernika

Na początku czerwca Fiołki wybrały się do Arty­stycz­nej Cukierni Creamy. Z ogrom­nym zacie­ka­wie­niem  dzieci zwie­dzi­ły zaple­cze cukierni. Fiołki mogły zoba­czyć róż­nego rodzaju foremki i formy, w któ­rych wypie­kane są torty, cia­steczka, babecz­ki… Wielki mikser wzbudził zainteresowanie dzieci, ale największą atrakcją było stworzenie własnej babeczki. Dzieci z wprawą wyciskały słodki biały krem, ozdabiając wcześniej nadzianą babeczkę. Z ułańską fantazją dekorowały swoje dzieła cukiernicze owocami i kolorowymi posypkami. No i wreszcie - ukończone babeczki - pałaszowały z apetytem. Dziękujemy Pani Kasi, mamie Mikołaja za tak słodkie spotkanie, a cukiernię polecamy - słodkości jakie tam można dostać są lekiem na całe zło.