Piknik rodzinny w wiosce TOPAI

„Zwyczaje, tradycje i obrzędy indiańskie były nierozerwalnie związane ze światem natury i zwierząt. Indianie żyli w harmonii z otaczającym światem, kierowali się ponadczasowymi wartościami, takimi jak: umiłowanie wolności, solidarność, uczciwość, prawdomówność, hojność i odwaga. Wierzyli również w równość wszystkich stworzeń na ziemi”

W upalną sobotę czerwca odbył się piknik rodzinny w indiańskiej wiosce Topai, która położona jest niedaleko Lublina, w miejscowości Olszanka, na terenie przepięknego Krzczonowskiego Parku Krajobrazowego. Pogoda nam dopisała - słoneczko przygrzewało, a białe chmurki pozwalały odetchnąć. Animacje zachwyciły zarówno dzieci, jak i dorosłych. Kto chciał mógł poznać zwyczaje Indian, zrobić sobie indiańska opaskę, i przybrań indiańskie imię. Młodsi biwakowali w altankach, inni wariowali na dmuchańcach. Prawdziwym hitem były baseniki z kaczkami, które można było łowić i przekładać z jednej miski do drugiej. Dla najodważniejszych była ścieżka najeżona kamyczkami do pokonania na bosaka i polowanie na bardzo, bardzo jadowite węże. Zapach ogniska był dopełnieniem dzikiej atmosfery, a pieczone kiełbaski smakowały jak nigdy przedtem. Dziękujemy wszystkim za przybycie, wspaniałą atmosferę, aktywny udział w animacjach i ogromną pomoc w organizacji tego dnia.