Tę pszczółkę, którą tu widzicie... czyli wizyta pszczelarza w naszym przedszkolu

Niedawno odwiedził nasze przedszkole pan Aleksander Rębacz, autor książeczki "Fascynujący Świat Pszczół", który w niezwykle kreatywny sposób opowiadał dzieciom o życiu tych pożytecznych owadów. Dzieci były zafascynowane ta barwna opowieścią. Wszystkie ważne fakty zostały zaakcentowane ciekawymi rekwizytami: zdjęciami, maskotkami czy prawdziwymi akcesoriami pszczelarza. Dzieci miały też okazję zobaczyć prawdziwe pszczoły i ich królową, która była oznaczona specjalną kropeczką. Pan Aleksander tłumaczył dzieciom dlaczego pszczoły są takie ważne dla człowieka - nie tylko produkują zdrowy i pyszny miód, ale okazuje się, że bez pszczół nie będziemy mieć żadnych owoców. Wśród dzieci została wybrana Królowa Matka - Karolinka z Fiołków, która oceniła praca swoich pszczół próbując jako pierwsza miód. Uniesiony kciuk w górę świadczy o dobrze wykonanej robocie - miód w tym roku jest przepyszny. Warsztaty okazały się fantastyczną zabawą, a ogrom wiedzy przekazanej dzieciom wzbudził nasz szacunek. Bardzo dziękujemy.