Suchy lód - warsztaty chemiczne w Fiołkach

Na początku listopada nasze przedszkole odwiedziła znana już dzieciom dobrze Pani Ela, tym razem przynosząc ze sobą wielką skrzynię z tajemniczą zawartością. Podekscytowane Fiołki szybko dowiedziały się, że tajemniczą substancją jest tak zwany suchy lód, czyli zestalony dwutlenek węgla. Pani Ela opowiadała dzieciom o tej dziwnej substancji i o zjawisku sublimacji, które zachodzi w odpowiednich warunkach. Dzieci mogły za pomocą węchu odkryć, ze ulatniający się gaz pachnie jak... woda sodowa! Niektórym biały dym skojarzył się z inhalacjami. Dużą atrakcję stanowiła znikająca piana mydlana i wszyscy chcieli się w nij wykąpać. Podczas zdobywania wiedzy Fiołki wspaniale się bawiły - co widać na zdjęciach.