Fasolki i Wisienki pieką bułeczki

W słoneczną środę października dwie grupy naszych przedszkolaków uczyły się wypiekać drożdżowe bułeczki. Najpierw poznały wszystkie składniki ciasta, a następnie pod kierunkiem pań prowadzących warsztaty przygotowały zaczyn. Czekając na efekty działania drożdży dzieci zapoznały się z procesem wytwarzania mąki. Mogły dotknąć kłosów, ziaren i gotowego już białego proszku - znanej wszystkim mąki. Tymczasem z zaczynem działy się cuda - zaczął rosnąć! Wreszcie można było przygotować ciasto. W trakcie mozolnego mieszania składników przedszkolaki dowiedziały się na czym polega fenomen drożdży i puszystości drożdżowego ciasta. Z gotowego, wyrośniętego ciasta dzieci zrobiły swoje bułeczki, które po upieczeniu zabrały do domów. Mamy nadzieję, że smakowały równie dobrze jak pachniały podczas pieczenia.