O tym jak stokrotki eksperymentowały

Nasza najstarsza grupa jest bardzo ciekawa świata, nic więc dziwnego, że na wieść o zbliżających się warsztatach eksperymentów chemicznych dzieci zareagowały z wielkim entuzjazmem. Warsztaty poprowadziła przesympatyczne pani Ela - znana już dzieciom z wcześniejszych wizyt w Ziarenku. Przedszkolaki mogły aktywnie uczestniczyć w zajęciach - wcielając się w atomy różnych związków chemicznych lub pomagając w przeprowadzaniu danego doświadczenia. Eksperymenty były niezwykle ciekawe i zaskakujące. Wodne kule wybuchały ogniem, w cieczy pojawiały się tańczące bąbelki, a masa nagle zaczynała się pienić. Największą radość wzbudziły jednak wulkany. Czym więcej "lawy" wylewało się z kubeczka, tym głośniejszy okrzyk radości wydawały Stokrotki. Dzieci mogły też samodzielnie wykonać proste doświadczenia, co jak zwykle okazało się dla nich bardzo inspirujące i ciekawe.