Fasolki i Koniczynki na warsztatach stolarskich

Korzystając z pięknej jesiennej pogody Fasolki i Koniczynki pojechały w środę do Chodla. Tam w stolarni "Koniczynka" miały okazję zapoznać się z zawodem stolarza. Nasz gospodarz zademonstrował dzieciom różne narzędzia stolarskie - takie jak dłuto, hebel, siekierę, różne nożyki i wyrzynarki. Praca wrzała, aż wióry leciały! Z długich wiórków dziewczynki robiły sobie kolczyki i bransoletki, chłopców bardziej interesowały same narzędzia. W czasie warsztatów dzieci miały okazję pracować z kawałkiem drewna - za pomocą papieru ściernego wygładzały sosnowe sowy, które następnie ozdabiały i tworzyły z nich piękne zawieszki. Zapach drewna uprzyjemniał wszystkim tak pożytecznie spędzony czas, a ciekawski kocurek nie odstępował dzieci nawet na krok. Pogoda dopisała, więc po warsztatach poszliśmy na krótki spacer po pobliskim lesie, gdzie okazało się, że wśród naszych przedszkolaków są wytrawni grzybiarze i bez trudu zidentyfikowali czerwone kapelusze rozsiane przy drodze. Dotlenieni i z nową porcją wiedzy wróciliśmy do przedszkola.