Fasolki śpiewają dla Matki Bożej

Słowo "maj" stanowi nie tylko nazwę miesiąca, lecz określenie młodej zieleni. "Chwalcie łąki umajone, góry, doliny zielone. Chwalcie cieniste gaiki, źródła i kręte strumyki" mówi pieśń sławiąca Maryję. Jak da się zauważyć, cały maj jest przeplatany świętami maryjnymi i nie bez powodu mówi się, że jest on miesiącem Jej poświęconym. Przedszkolaki również - na swój rozśpiewany sposób - wyraziły swoja miłość do Maryi. Szesnastego maja w Przedszkolu Parafialnym im. bł. Honorata Koźmińskiego odbył się Przegląd Piosenki Maryjnej. Najpierw widzowie wysłuchali historii o objawieniu Matki Bożej w Fatimie. Potem zaczęły się występy, w czasie których mali artyści dali z siebie wszystko. Nasze przedszkole dzielnie reprezentowały dzieci z grupy Fasolek - Kaja, Róża i Aleksander pod opieką Pani Agnieszki, śpiewając wesołą piosenkę Arki Noego "Ona powiedziała tak". Wszystkie dzieci otrzymały drobne upominki i dyplomy. Składamy serdeczne podziękowania organizatorom za bardzo miłą atmosferę i możliwość wysłuchania tak pięknych pieśni w wykonaniu najmłodszych.