Fasolki zwiedzają Muzeum Lubelskie

Fasolki bardzo aktywnie poszerzają swoja wiedzę na temat otaczającego je świata. W pewien wiosenny piątek udały się na wycieczkę w kierunku Starego Miasta. Głównym celem wycieczki było multimedialne Muzeum Lubelskie - pani przewodniczka w prosty, a zarazem atrakcyjny sposób przekazała dzieciom wiedzę na temat funkcjonowania muzeum oraz przybliżyła podstawowe pojęcia związane z muzealnictwem, takie jak: eksponat, ekspozycja, kolekcja, galeria. Dzieci poznały także wybrane ekspozycje Zamku Lubelskiego - między innymi tą dotyczącą życia ludzi w zamierzchłych czasach. Duże zainteresowanie Fasolek wzbudził szkielet kobiety leżący w specjalnej szklanej komorze oraz film wyświetlony na małym ekranie. Pani w trakcie zwiedzania przybliżyła też dzieciom zawód archeologów, bez pracy których nie istniałaby taka wystawa. Wycieczka była bardzo udana i dostarczyła przedszkolakom wiele cennych informacji.