Dzień Postaci z Bajek w Fasolkach

W pewien listo­pa­dowy dzień w naszym przed­szkolu zro­biło się bardzo kolo­rowo. A to za sprawą pew­nego święta. 7 listo­pada obcho­dzi­li­śmy Dzień Postaci z Bajek. Jest to święto wszyst­kich baj­ko­wych postaci i odpo­wiedni moment, aby przy­po­mnieć sobie część z nich. Tego dnia gości­li­śmy w przed­szkolu księż­niczki, króla z ryce­rzem, zastęp stra­ża­ków, Babę Jagę, pirata, kota, robota, lisa, Myszkę Miki oraz psz­czółki. Tego dnia przy­byli goście bawili się rytm ulu­bio­nych hitów, a kiedy się zmę­czyli spo­częli, aby wysłu­chać bajek. Mię­dzy­na­ro­dowy Dzień Postaci z Bajek jest dosko­nałą okazją do roz­wi­ja­nia zain­te­re­so­wań czy­tel­ni­czych wśród dzieci. War­to­ściowe książki kształcą w dzie­ciach odpo­wied­nie postawy moralne, roz­wi­jają dzie­cięcą fan­ta­zję, pamięć, bogacą słow­nic­two. Warto więc czytać dzie­ciom, „Wszy­scy chcemy, aby nasze dzieci wyro­sły na mądrych, dobrych i szczę­śli­wych ludzi. Jest na to sposób – czy­tajmy dzie­ciom!”