Czy ta wyspa jest bez­ludna?

Kolej­nym punk­tem naszej waka­cyj­nej wyprawy było zwie­dza­nie ego­tycz­nych zakąt­ków świata, pozna­wa­nie ich tajem­ni­czych miesz­kań­ców oraz zwy­cza­jów.

W drugim tygodniu Starsi Ziarenkowicze z wyprawy morskiej wyruszyli w odkrywanie nieznanych zakątków Ziemi. Na początku wyprawy, dzieci wykonały statki techniką origami, oraz poznały piosenkę „Kolorowe dzieci”. Dzieci poznały różnice występujące między ludźmi na świecie (kolor skóry, zwyczaje, język). Z dalekich zakątków świata powróciliśmy do Polski, żeby poznać najbliższych sąsiadów :) Dzieci z zaciekawieniem poznawały i porządkowały flagi do poszczególnych krajów. Po krótkim odpoczynku udaliśmy się w dalszą podróż do Afryki w czasie której stworzyliśmy własne makiety tego kontynentu.

Młodsze Przedszkolaki podróż na bezludną wyspę rozpoczęły od zabaw z chustą animacyjną.  Kolejnego dnia dzieci otrzymały list w butelce na podstawie, którego wspólnie poszukiwaliśmy skarbu, wykonując po drodze szereg zadań. Młodsi Ziarenkowicze poznali zwierzęta, które mogą zamieszkiwać bezludną wyspę oraz wykonały kolorowe egzotyczne ptaki.  Dzieci uczestniczyły także w eksperymencie, podczas którego obserwowały powstawanie rafy koralowej. Na zakończenie tygodnia wszystkie przedszkolaki wspólnie obejrzały film pt. "Madagaskar".