Ahoj przy­godo!

Pierwszy turnus naszej wakacyjnej przygody minął pod znakiem podmorskich wypraw.  Młodsi Ziarenkowicze rozpoczęli podróż pokonując skocznym krokiem morskie fale w trakcie zabaw. Kiedy dotarli do celu stanęli przed odpowiedzią na ważne pytanie: „Co pływa, a co tonie?”. Po bacznych obserwacjach i osobistym doświadczeniu dlaczego jest tak, a nie inaczej ustaliły, że statek to świetny sposób na przeprawę morza. A więc czemu by go nie zbudować!? Bez zastanowienia podjęły się tego zadania. Tak o to powstał najpierw żagiel, a następnie kadłub statku. Na koniec tygodnia razem z uroczymi Smerfami pożegnali podmorskie głębiny  udając się z nimi w ostatni rejs.

Starsi Ziarenkowicze przenieśli się w świat Piratów. Swoją przygodę rozpoczęli od przygotowania pirackich bander. Dzieci codziennie poznawały historię i zwyczaje piratów.  Podczas dnia eksperymentów, dzieci poznały właściwości wody.  Jak na prawdziwych piratów przystało udaliśmy się na poszukiwania skarbu. Piraci bez problemu odnajdywali kolejne wskazówki i rozwiązywali zawarte w nich zagadki, a uwieńczeniem poszukiwań było odnalezienie skarbu :) Dopełnieniem pirackiej przygody było samodzielne zrobienie pirackich czapek. W ostatnim dniu udaliśmy się do kina „Bajka”, gdzie z dużym przejęciem i zaangażowaniem obejrzeliśmy bajkę „7 Krasnoludków i Królewna Śnieżka”.  Tak zakończyliśmy naszą piracką przygodę....