Indiański piknik rodzinny

„Zwyczaje, tradycje i obrzędy indiańskie były nierozerwalnie związane ze światem natury i zwierząt.

Indianie żyli w harmonii z otaczającym światem, kierowali się ponadczasowymi wartościami, takimi jak: umiłowanie wolności, solidarność, uczciwość, prawdomówność, hojność i odwaga.

Wierzyli również w równość wszystkich stworzeń na ziemi”

W upalną sobotę czerwca odbył się piknik rodzinny w indiańskiej wiosce Topai, która położona jest niedaleko Lublina, w miejscowości Olszanka, na terenie przepięknego Krzczonowskiego Parku Krajobrazowego. Mieliśmy możliwość zwiedzania indiańskich namiotów tipi, wypatrywania dzikiego ptactwa z wież widokowych oraz zabawy w części rekreacyjnej: dmuchanej zjeżdżalni, suchym basenie z piłeczkami, małej zjeżdżalni, linie zjazdowej i trampolinie. Uczyliśmy się strzelania z łuku i wywoływaliśmy deszcz. Nasze twarze przybrały wojownicze barwy, a na głowach pojawiły się pióropusze. Gotowaliśmy indiańską zupę i dostaliśmy nowe indiańskie imiona. Dzieciaki mogły karmić kozy, konie i osiołka, a rodzice odprawiali rytualne tańce przy ognisku, posilając się kiełbaskami. Dziękujemy za tak miłą atmosferę i cudownie spędzony dzień.