Fasolkowe  " Dzieciaki sadzeniaki "

W ponie­dzia­łek 23 maja Fasolki uczest­ni­czyły w warsz­ta­tach orga­ni­zo­wa­nych na tere­nie sklepu Leroy Mer­lin. Celem warsz­ta­tów było naucze­nie dzieci pie­lę­gna­cji roślin i poka­za­nie im warun­ków dla ich pra­wi­dło­wego roz­woju. Nie od dziś wia­domo, że dzieci naj­le­piej przy­swa­jają wie­dzę przez zaba­wię. Dla­tego Dzie­ciaki Sadze­niaki to zabawa „w prze­sa­dza­nie kwia­tów”. Spo­tka­nie podzie­lone było na dwie czę­ści: teo­re­tyczną i prak­tyczną. Po pre­zen­ta­cji o eko­lo­gii i rośli­nach, dzie­ciaki się­gnęły po ręka­wiczki, łopatki, doniczki, kolo­rowe kwiaty i wzięły się za prze­sa­dza­nie kwiat­ków. Każde dziecko otrzy­mało do prze­sa­dze­nia swoja roślinkę. Fakt samo­dziel­nego sadze­nia roślin to ogromna frajda dla wszyst­kich dzieci. Zie­leń jest jed­nym z naj­waż­niej­szych ele­men­tów towa­rzy­szą­cych życiu czło­wieka, speł­nia bar­dzo wiele funk­cji i o tym roz­ma­wiamy z dziećmi. Dzieci na spo­tka­niu dowie­działy się mię­dzy innymi o tym, że rośliny dostar­czają nam tlenu nie­zbęd­nego do życia, oczysz­czają powie­trze, tereny zie­lone to miej­scem zabaw i wypo­czynku i umoż­li­wiają upra­wia­nie spor­tów. Na spo­tka­niu dzieci poznały różne gatunki kwia­tów. Po sta­ran­nym wyko­na­niu zada­nia – prze­sa­dze­nia rośliny, każdy uczest­nik mógł zabrać doniczkę z kwiat­kiem do domu, gdzie będzie mógł sto­so­wać poznane zasady dba­nia o roślinę oraz obser­wo­wać dal­szy jej wzrost.