Warsztaty wikliniarskie w Fasolkach

Nasze Fasolki wraz z rodzicami i dziadkami brały udział w warsztatach wikliniarskich. Pani prowadząca warsztaty opowiedział dzieciom o wiklinie – gdzie i jak szybko rośnie oraz jakiej obróbce poddaje się młode gałązki, żeby powstały z nich wiklinowe przedmioty. Fasolki doskonale wiedziały co można z takiej wikliny otrzymać i okazało się, że zarówno w sali przedszkolnej, jak w ich domach jest dużo wiklinowych cacuszek. Następnie dzieci wybrały odpowiednie gałązki i z pomocą rodziców powstały kółeczka, ptaszki i naszyjniki. Praca z wikliną do takich prostych nie należy! Tym bardziej wszyscy byli dumni z rezultatów swojej pracy. To było bardzo wesołe popołudnie i oprócz zabawy, okazało się cenną lekcją nie tylko dla maluchów.