Bucik Kopciuszka czyli Fiołki w teatrze

W słoneczny wiosenny czwartek nasze Fiołki wyruszyły na daleka wycieczkę - dotarły aż na Stare Miasto, gdzie mieści się teatr im H.CH. Andersena. Tam miały okazję poznać historie Kopciuszka w zupełnie nowej odsłonie.

"Bucik Kopciuszka" to propozycja dla najmłodszych widzów Teatru. Twórcy spektaklu skupili się na najważniejszym symbolu tej baśni – pantofelku. To właśnie wokół niego zbudowana została cała gama plastycznych obrazów. Wspomniany pantofelek to jedyny ślad, który może doprowadzić Księcia do ukochanej. Przedstawienie jest zbiorem obrazów i sytuacji zarówno o tropieniu śladów, ale i zostawianiu oraz rysowaniu ich tam, gdzie spotkało nas kiedyś coś dobrego czy interesującego. Podstawą spektaklu jest zabawa przedmiotami, a także odkrywanie ich nowych znaczeń oraz funkcji (but może być tatą, sukienką, karetą, koniem; pudełko – pojazdem, pałacem, tronem). W tym przedstawieniu nasi widzowie zasiądą na scenie razem z aktorami i choć rzecz traktuje o pantofelku, to swoje buciki trzeba będzie zostawić przed wejściem na widownię.

Po przedstawieniu maluchy miały możliwość wejść na scenę i dokładnie obejrzeć wszystkie rekwizyty. Trzeba przyznać, że ich ciekawość i entuzjazm zaskoczyły aktorów i nas - opiekunów wycieczki. Bez żadnego lęku, za to z ogromną szybkością przemieszczały się i zaglądały w każdy zakamarek sceny i widowni. Te bardziej pomysłowe postanowiły pokazać rekwizyty kolegom w przedszkolu :D

Duże brawa dla pomysłodawcy tego przedstawienia - jesteśmy pewni, że wspomnienia zostaną z nami na długo.