Orkiestra Wojskowa

Ciekawskie Bratki i rozśpiewane Poziomki w marcowy poniedziałek odwiedziły Orkiestrę Wojskową, która powstała w Sielcach nad Oką w styczniu 1944 r. i wchodziła w skład 3 Dywizji Piechoty im. Romualda Traugutta. Jest jedną z najstarszych orkiestr w Wojsku Polskim. Będąc na miejscu przedszkolaki zostały przywitane przez żołnierza, który poprowadził dzieci do jednostki. W budynku czekała na nie orkiestra, która na początku audycji muzycznej powitała dzieci marszem „Pancerni chłopcy”. Następnie muzycy w sposób ciekawy i oryginalny zaprezentowali instrumenty; puzon, który brzmiał jak samolot, klarnet, który otarł się o Pacanów, saksofon z krainy Muppetów, tuba, która była bardzo duża i można w niej było zmieścić głowę oraz oczywiście perkusja na której dzieci grały odważnie i donośnie. Kilka talentów w grupie dzieci się ujawniło podczas audycji... Zabrzmiała także trąbka hen wysoko z wieży Mariackiej, nie zabrakło też Sakshornu w postaci groźnego Lorda Vadera z sagi Gwiezdnych Wojen. Spotkanie poprowadziła pani Ewelina, która bardzo ciekawie opowiadała o instrumentach, prowadząc dzieci przez świat bajek, zagadek i muzycznych motywów. Do skocznych melodii same nogi rwały się wszystkim do tańca i przedszkolaki szybko zamieniały się w latające pszczółki, ciężkie niedźwiedzie i kicające zajączki.Dzieci świetnie znały nazwy wszystkich instrumentów i pamiętały, że nuty leżą na... PULPECIE. Przedszkolaki z dużą chęcią i zaangażowaniem brały udział we wszystkich zabawach muzyczno-ruchowych proponowanych przez muzyków. Podczas audycji dzieci mogły również przymierzyć hełm, beret, rogatywkę czy czapkę czołgisty. Na koniec wysłuchały utworu „Warszawianka”, która jest pieśnią historyczną towarzyszącą każdej wojskowej defiladzie wojska polskiego. Brawom i uśmiechom nie było końca, a wyrazem wdzięczności była przygotowana przez dzieci muzyczna laurka :)

Czas wycieczki minął niepostrzeżenie i wszyscy we wspaniałych nastrojach wrócili do przedszkola. Dziękujemy wspaniałym żołnierzom i żołnierkom z naszej lubelskiej orkiestry.