Poziomkowe przygotowanie do świat Bożego Narodzenia

Od początku grud­nia Poziomki roz­po­częły przy­go­to­wa­nia do Świąt Bożego Naro­dze­nia. 1 grud­nia w naszej sali poja­wił się kalen­darz adwen­towy, a wraz z nim codzien­nie dzieci słu­chały opo­wie­ści o Anioł­kach i zawie­szały na naszym kalen­da­rzu kolejną postać, z nie­cier­pli­wo­ścią odli­cza­jąc w ten spo­sób dni do Wigi­lii. Poziomki poznały histo­rię naro­dzin Pana Jezusa – wysłu­chały opo­wia­da­nia popar­tego obraz­kami oraz obej­rzały film pt. „Opo­wieść o Bożym Naro­dze­niu”. Ponadto dzieci ude­ko­ro­wały świą­tecz­nie salę oraz upie­kły duży pier­nik i małe pier­niczki, które także pięk­nie zostały ude­ko­ro­wane. Poziomki wyko­nały stro­iki świą­teczne oraz bombki z uży­ciem kaszy gry­cza­nej i bro­katu. Tuż przed Wigi­lią Poziomki pomo­gły ubie­rać przed­szkolną cho­inkę, wyko­nały m.in. gwiazdki i dzwo­neczki oraz kil­ku­me­trowy łań­cuch z kolo­ro­wego papieru.