Pozio­meczka w Poziom­kach, czyli cho­mik w przed­szkolu

1 paździer­nika Poziomki świę­to­wały Mię­dzy­na­ro­dowy Dzień Zwie­rząt czy­niąc to w spo­sób wyjąt­kowy, bowiem tego dnia w naszej gru­pie na stałe zago­ścił naj­praw­dziw­szy cho­mik. Do tego wyjąt­ko­wego święta dzieci przy­go­to­wy­wały się przez kilka dni – wspól­nie usta­li­li­śmy zasady opieki nad naszym zwie­rząt­kiem, przy­go­to­wa­li­śmy klatkę oraz poży­wie­nie. Z dnia na dzień emo­cje rosły, aż nad­szedł ocze­ki­wany dzień, kiedy Poziomki wyru­szyły do pobli­skiego sklepu zoo­lo­gicz­nego i wybrały swo­jego małego pupila. Po przy­nie­sie­niu cho­mika do sali wspól­nie wpu­ści­li­śmy go do klatki i wybra­li­śmy imię – jak przy­stało na członka naszej grupy został nazwany Pozio­meczką. Dzieci z dużą wni­kli­wo­ścią i tro­ską codzien­nie obser­wują Pozio­meczkę, dbają o poży­wie­nie oraz stan wody, a nawet ku wiel­kiej ucie­sze biorą ją na ręce czy­niąc to z wielką deli­kat­no­ścią i uwagą.