Kosmiczna podróż Brat­ków

W związku z Dniem Kosmosu, przy­pa­da­ją­cym na 21 maja, grupę Brat­ków odwie­dziła Pani Monika – Mama Marysi, która zabrała dzieci w podróż kosmiczną. Sala Brat­ków zamie­niła się w mię­dzy­ga­lak­tyczną prze­strzeń, a każde z dzieci otrzy­mało swój kask kosmo­nauty, który miał umoż­li­wić oddy­cha­nie i komu­ni­ka­cję w prze­stwo­rzach. Bratki musiały samo­dziel­nie zamon­to­wać w nim kilka ele­men­tów, a gdy wszystko było gotowe w sali zga­sło świa­tło, a dzieci kolejno prze­cho­dziły przez tunel pro­wa­dzący do kosmicz­nego statku. Tam, w kaskach, mogły roz­po­cząć nie­za­po­mnianą podróż. Pani Monika, jako kapi­tan statku, zabrała Bratki w prze­stwo­rza. Tam dzieci mogły oglą­dać różne ciała nie­bie­skie – gwiazdy, pla­nety, księ­życe, które zachwy­cały kształ­tami i urodą. Potem, Pani Monika opo­wie­działa dzie­ciom histo­rię o podróży kosmicz­nej Brat­ków ilu­stru­jąc ją flu­ore­scen­cyj­nymi ilu­stra­cjami. Efekt i wra­że­nie było nie­sa­mo­wite. Ale Pani Monika przy­zwy­cza­iła już nas, że Jej wizyta na długo pozo­staje w pamięci. Na koniec, po szczę­śli­wym powro­cie na Zie­mię, dzieci otrzy­mały flu­ore­scen­cyjne medale, świad­czące o odby­ciu tej nie­sa­mo­witej podróży kosmicz­nej.